Kolejna Misja Edukacyjna zakończona sukcesem - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Organizowana przez NAWA Polska Misja Edukacyjna do Indii potwierdziła ogromne zainteresowanie naszym krajem w tym rejonie świata. Studenci z Indii są obecnie trzecią najliczniejszą grupą obcokrajowców uczących się na polskich uczelniach, a ich liczba każdego roku wzrasta niemal dwukrotnie.

Polska Misja Edukacyjna do Indii została zorganizowana w 4 miastach. Polska delegacja brała udział w międzynarodowych targach edukacyjnych EDUEXPOS, gdzie przygotowano narodowe stoisko „Ready, Study, GO! Poland”, odpowiednio w Bombaju 31 marca, Chennai 2 kwietnia, Bangalore 4 kwietnia oraz w Nowym Delhi 6-7 kwietnia 2019r. Dzięki bliskiej współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi w Bombaju oraz Nowym Delhi, dodatkowo zorganizowano 2 spotkania dedykowane. Pierwsze odbyło się 1 kwietnia w The Cathedral and John Connon Senior School w Bombaju, gdzie Polscy delegaci mieli okazję zaprezentować nasz kraj oraz ofertę poszczególnych uczelni na forum zgromadzonych uczniów. Zainteresowanie wyrażone dużą ilością pytań nie tylko na temat systemu szkolnictwa wyższego, ale dotyczących po prostu Polski, napawają dużym optymizmem na przyszłość. Szkoła The Cathedral and John Connon Senior School jest jedną z najlepszych szkół w Indiach, dlatego zainteresowanie naszym krajem w tej instytucji jest szczególnie cenne. Drugie spotkanie towarzyszące targom odbyło się 6 kwietnia w Nowym Delhi, gdzie podobnie jak w roku 2018 odwiedzono studentów uczących się języka polskiego w Katedrze Slawistyki na Uniwersytecie Delhijskim. Uniwersytet Delhijski jest jedną z 83 uczelni na świecie, na których w ramach Programu Lektorzy realizowanego przez NAWA można uczyć się języka polskiego.

Zarówno targi, jak i spotkania dodatkowe są kolejnym dowodem na bardzo dużą otwartość, sympatię oraz zainteresowanie Polską jako miejscem przyszłego studiowania i życia dla młodych obywateli z Indii.

Skład polskiej delegacji podczas Misji Edukacyjnej w Indiach 2019 (kolejność alfabetyczna)

 1. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 2. Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 3. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
 4. Politechnika Krakowska
 5. Politechnika Lubelska
 6. Politechnika Poznańska
 7. Politechnika Warszawska
 8. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 9. Uczelnia Łazarskiego
 10. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
 11. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 12. Uniwersytet Śląski w Katowicach
 13. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 14. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 15. Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie
 16. Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki

20190331 180824

20190331 151055

20190401 140824

20190406 1112330

20190406 152540

Udostępnij