Konferencja ACA na temat umiędzynarodowienia w szkolnictwie wyższym - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Już 21 lutego w Brukseli odbędzie się konferencja Internationalisation for all? Wider inclusion in the internationalisation of higher education organizowana przez Academic Cooperation Association (ACA), której NAWA jest członkiem. Wszystkie zainteresowane uczelnie zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Spotkanie w Brukseli poświęcone będzie tematyce pogłębienia i poszerzenia działań w zakresie umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego. Idea włączenia jest bardzo często podkreślana w najnowszych dokumentach państwowych wielu krajów oraz w dokumentach unijnych, w tym m.in. we wniosku dotyczącym programu Erasmus+ 2021-2027. Wciąż jednak istnieje potrzeba pełnego zdefiniowania celów z nią związanych oraz dokonania ich operacjonalizacji. Wydarzenie da sposbność do zapoznania się z opiniami Komisji Europejskiej, członków ACA, tj. agencji narodowych oraz innych aktorów na szczeblu krajowym, instytucji szkolnictwa wyższego, a także organizacji studenckich. Prelegenci przedstawią konkretne przykłady obrazujące jak osiągnąć większą i pełniejszą reprezentację grup, które nie uczestniczą w dostatecznym stopniu w szeroko rozumianym szkolnictwie wyższym. Nacisk zostanie położony przede wszystkim na grupy społecznie i ekonomicznie wykluczone. Wydarzenie jest współorganizowane przez  DAAD, Diku i Flanders Knowledge Area (FKA).

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej konferencji.

Rejestracja odbywa się online poprzez formularz dostępny tutaj i trwa do 15 lutego.

Zachęcamy do uczestnictwa!

 

Udostępnij