Letnie kursy języka i kultury polskiej 2019 - nabór otwarty - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Promocja języka polskiego to jedno z głównych działań NAWA. Realizujemy je poprzez liczne przedsięwzięcia i programy, m.in. organizację letnich kursów języka i kultury polskiej. W trakcie kursów uczestnicy mają sposobność intensywnie uczyć się polskiego (ok. 20 godzin zajęć w tygodniu), rozmawiać po polsku na zajęciach oraz poza nimi (na ulicy, w restauracji, w trakcie spotkań z Polakami), a także zwiedzać polskie miasta, integrować się z innymi zagranicznymi studentami czy też realizować wspólnie projekty.

Rekrutacja w Programie trwa do 18 marca, do godz. 15:00. Studenci mogą wybrać kurs w jednym z poniższych terminów w 2019 roku:

1-29 lipca,

8-29 lipca,

1-29 sierpnia,

9-30 sierpnia.

Dla lektorów przewidziany jest tylko jeden termin: 1-22 sierpnia 2019 r. Na ten moment nie są znane jeszcze ośrodki, które będą organizowały kursy (trwa procedura ich wyboru).

Stypendyści NAWA w ramach intensywnych kursów języka polskiego uczestnicy biorą udział w bezpłatnych zajęciach z doświadczonymi lektorami języka polskiego jako obcego, zajęciach ukazujących polską historię i kulturę, warsztatach tematycznych, projekcjach filmowych, wycieczkach do ciekawych miejsc, imprezach integracyjnych (w tym spotkaniach z Polakami), a także mają zapewnione noclegi w pokojach 4-osobowych lub mniejszych, wyżywienie (3 posiłki dziennie) i stypendium w wysokości 500 zł (lektorzy - 700 zł).

Do kogo skierowany jest Program Letnich kursów?

Do wszystkich osób, które:

- nie mają polskiego obywatelstwa;

- nie studiują w Polsce (w roku akademickim 2018/2019);

- uczą się języka polskiego lub znają język angielski na poziomie min. B1,

- są studentami zagranicznych uczelni.

Jaki jest harmonogram naboru?

Kursy letnie 2019

Regulamin oraz szczegółowe informacje i dokumenty znajdują się tutaj.

Złóż aplikację do programu.

Udostępnij