Misja NAWA w pięciu ukraińskich miastach już jesienią - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Studenci ukraińscy to jedna z najbardziej mobilnych i dynamicznie rosnących grup narodowościowych podejmujących naukę wyższą poza krajem ojczystym. W latach 2009-2016 wzrost liczby studentów z Ukrainy na uczelniach zagranicznych wyniósł 176% (dane CEDOS). Aż 2/3 tego wyniku to Ukraińcy studiujący na polskich uniwersytetach i szkołach wyższych. To unikalny i istotny aspekt rekrutacji zagranicznej na studia w naszym kraju, gdzie 54% międzynarodowych studentów stanowią osoby pochodzące właśnie z tego kraju (dane GUS).

NAWA wspólnie z polskim korpusem dyplomatycznym na Ukrainie przygotowuje wizytę oficjalnej misji edukacyjnej w Kijowie i okolicznych miastach jesienią br. Misja została podzielona na trzy etapy i zakłada udział w targach edukacyjnych oraz organizację spotkań towarzyszących. Program wyjazdu ma  zgodnie z założeniami Agencji jak najlepiej odpowiadać potrzebom polskich uczelni, dlatego NAWA planując wyjazd wsłuchuje się w głosy pochodzące ze środowiska akademickiego.

Wyjazd rozpocznie się spotkaniami i prezentacjami dla centrów nauczania języka polskiego i ośrodków polonijnych w Charkowie w dniach 13-14.11.2018. Następnie delegacja uda się na targi edukacyjne „Education Abroad” w Kijowie (15-17.11.2018). Polskie stoisko „Ready, Study, Go! Poland” będzie szczególnie wyeksponowane i znajdzie się w centralnym punkcie hali wystawienniczej. W stolicy Ukrainy planowane są również spotkania dodatkowe zorganizowane w podobnej formule, jak spotkania w Charkowie. Po targach delegacja uda się w ostatnią część misji, czyli tournée autokarowe po okolicach Kijowa. Wynajęty autobus przewiezie uczestników do Żytomierza 18.11.2018, gdzie zostaną zorganizowane spotkania i prezentacje dla młodzieży w dniu kolejnym. Następnie z analogicznym programem delegacja uda się do Winnicy (19-20.11.2018) oraz Czerkasów (20-21.11.2018). Delegacja powróci do Kijowa w środę 21.11.2018, skąd uda się w podróż powrotną do Polski. Zapraszamy wszystkie polskie uczelnie do rejestracji na wydarzenie tutaj

Bliższych informacji o Misji udziela koordynator wyjazdu, Michał Kaczmarek z Pionu Komunikacji i Promocji NAWA (+48 22 390 35 61, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Udostępnij