Misja NAWA w Ameryce Łacińskiej - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Promocja Polski w Ameryce Łacińskiej. Przedstawiciele 8 instytucji szkolnictwa wyższego pod przewodnictwem NAWA oraz Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), wzięli udział w szeregu wydarzeń zaplanowanych na przełomie lutego i marca br. w Meksyku i Kolumbii.

Zorganizowana przez NAWA we współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi w Meksyku i Bogocie, Misja Edukacyjna w ramach kampanii Ready, Study, GO! Poland, rozpoczęła się 28 lutego spotkaniem w siedzibie ANUIES (Krajowe Stowarzyszenie Uniwersytetów i Szkół Wyższych), z którym umowę o współpracę w 2019 r. podpisał KRASP, z władzami stowarzyszenia oraz przedstawicielami uczelni meksykańskich, w tym największe i najbardziej prestiżowe ośrodki naukowo badawcze Universidad La Salle, Instituto Politécnico Nacional i Universidad Nacional Autónoma de México. Wieczorem tego samego dnia zorganizowano spotkanie z meksykańskimi Alumnami oraz polskimi naukowcami pracującymi w Meksyku.

Kolejne 2 dni upłynęły na udziale w międzynarodowych targach edukacyjnych Expo Posgrados, gdzie prócz rozmów z kandydatami odbyła się również prezentacja wizerunkowa Polski. Stoisko Ready, Study, GO! Poland swoją obecnością zaszczycił Maciej Ziętara, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Meksykańskich Stanach Zjednoczonych i Republice Kostaryki. Zainteresowanie meksykańskiej młodzieży studiami w Polsce jest wysokie, o czym świadczą bardzo konkretne i szczegółowe pytania dotyczące nauki i życia w naszym kraju.  

Polska delegacja kontynuowała swoją misję w stolicy Kolumbii Bogocie, gdzie 3 marca zorganizowano spotkanie z władzami uczelni, prezentację wizerunkową, ale przede wszystkim dedykowane wyłącznie polskim instytucjom targi edukacyjne na Uniwersytecie Cooperatvia de Colombia. Organizowana po raz pierwszy wyłączna impreza targowa okazała się dużym sukcesem, bowiem frekwencja kandydatów oraz duża świadomość i rzeczowość zadawanych pytań, wskazuje na równie duże zainteresowanie naszym krajem jako miejscem do kontynuowania edukacji. Pierwszy dzień pobytu w Bogocie, podobnie jak w Meksyku, zakończono spotkaniem z kolumbijskimi Alumnami oraz polskimi i kolumbijskimi naukowcami w rezydencji Ambasador Nadzwyczajnej i Pełnomocnej Rzeczypospolitej Polskiej w Kolumbii. Oba spotkania z Alumnami pokazały jak dużym sentymentem i sympatią darzą Polskę Latynosi.

Ostatni dzień pobytu w Kolumbii upłynął na 3 spotkaniach w formule B2B. Spotkanie z ICETEX (Kolumbijski Instytut Kredytów Edukacyjnych i Studiów Technicznych za Granicą), spotkanie na największej kolumbijskiej uczelni Universidad Nacional de Colombia oraz spotkanie na drugiej największej prywatnej uczelni w Kolumbii - Jorge Tadeo Lozano. Wszystkie te wydarzenia były okazją do nawiązania bilateralnych relacji oraz rozmów nad różnorodną formą współpracy.

Polska Misja Edukacyjna w Ameryce Łacińskiej potwierdziła rosnące zainteresowanie naszym krajem jako miejscem do studiowania, pracy naukowej i życia przez kandydatów oraz naukowców z tego regionu świata, a życzliwość i ciepłe słowa Absolwentów polskich uczelni pokazują ilu nieformalnych ambasadorów naszego kraju żyje w Meksyku i Kolumbii. Cieszymy się, że dzięki rozwijającej się współpracy na polu naukowym, zacieśniają się relacje między naszymi państwami.

Uczestnicy Misji: (w kolejności alfabetycznej poza NAWA i KRASP):

  1. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
  2. Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich
  3. Gdański Uniwersytet Medyczny
  4. Politechnika Krakowska
  5. Politechnika Łódzka
  6. Uniwersytet Jagielloński
  7. Uniwersytet Śląski
  8. Wyższa Szkoła Społeczno–Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie

P1130340

Spotkanie w siedzibie ANUIES
Meksyk, 28 lutego 2020

P1130348

Spotkanie z Alumnami w Meksyku
Meksyk, 28 lutego 2020

P1130422

Targi edukacyjne EXPO Posgrados
Meksyk, 29 lutego 2020

P1130475

Targi edukacyjne EXPO Posgrados, Polska delegacja z Maciejem Ziętarą, Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Meksykańskich Stanach Zjednoczonych i Republice Kostaryki
Meksyk, 29 lutego 2020

P1130468

Targi edukacyjne EXPO Posgrados
Meksyk, 1 marca 2020

P1130445

Targi edukacyjne EXPO Posgrados
Meksyk, 1 marca 2020

P1130590

Spotkanie na Universidad Cooperativa de Colombia
Bogota, 3 marca 2020

P1130615

Prezentacja wizerunkowa na Universidad Cooperativa de Colombia
Bogota, 3 marca 2020

P1130641

Polskie targi edukacyjne na Universidad Cooperativa de Colombia
Bogota, 3 marca 2020

P1130663

Polskie targi edukacyjne na Universidad Cooperativa de Colombia
Bogota, 3 marca 2020

P1130768

Spotkanie z Alumnami w Rezydencji Ambasador Nadzwyczajnej i Pełnomocnej Rzeczypospolitej Polskiej w Kolumbii - Agnieszki Frydrychowicz-Tekieli
Bogota, 3 marca 2020

P1130798

Spotkanie w ICETEX
Bogota, 4 marca 2020

P1130947

Spotkanie na Universidad Nacional de Colombia
Bogota, 4 marca 2020

P1130974

Spotkanie na Universidad de Bogota Jorge Tadeo Lozano 
Bogota, 4 marca 2020

Udostępnij