MSCA i EURAXESS od teraz w NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej od 1 stycznia 2022 roku przejmuje od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pełnienie funkcji: Krajowego Punktu Kontaktowego dla obszaru Marie Skłodowska-Curie Actions – MSCA oraz koordynatora krajowej sieci EURAXESS.

Marie Skłodowska-Curie Actions – MSCA to program należący do Horyzontu Europa i wchodzący w skład pierwszego filaru Doskonałość naukowa. W założeniu wspierać ma naukowców na różnych etapach kariery zawodowej poprzez finansowanie prac badawczych oraz szkolenia prowadzone w Europie i krajach pozaeuropejskich. Umożliwia także instytucjom rozwój ich kadry poprzez zatrudnianie badaczy i udział ich pracowników w międzynarodowych projektach badawczo-szkoleniowych. Projekty mogą być realizowane w każdej dyscyplinie naukowej i dotyczyć tak badań podstawowych, jak i aplikacyjnych.

Więcej informacji o programie na stronie www.kpk.gov.pl;

Kolejnym nowym zadaniem, realizowanym dotąd przez KPK, które od 1 stycznia 2022 przechodzi do NAWA, jest koordynacja sieci EURAXESS. To inicjatywa Komisji Europejskiej na rzecz wspierania międzynarodowej mobilności naukowców. Centra EURAXESS pomagają naukowcom i ich rodzinom, którzy przyjeżdżają do Europy oraz podróżującym między krajami kontynentu. W Polsce działa 10 punktów zlokalizowanych w instytucjach naukowych w największych miastach. Dzięki sieci naukowcy oraz ich pracodawcy uzyskują bezpłatne informacje i pomoc w zakresie wiz, legalizacji pobytu, zakwaterowania, warunków zatrudnienia czy życia codziennego. Zespół EURAXESS doradza również odnośnie grantów badawczych i stypendiów zagranicznych dostępnych ze środków krajowych, europejskich i zagranicznych. Zespół EURAXESS doradza również odnośnie europejskiej strategii kadrowej (Human Resources Strategy for Researchers – HRS4R) oraz publikuje miesięczny newsletter z grantami badawczymi i stypendiami zagranicznymi dla naukowców.

Ważnym narzędziem w funkcjonowaniu sieci EURAXESS jest portal www.euraxess.pl

Kontakty:

EURAXESS: Monika Zaremba, Biuro Współpracy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 390 35 27

MSCA: Olga Żochowska, Biuro Programów dla Naukowców Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 390 35 50

Udostępnij

Szanowni Państwo,

w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19, uprzejmie informujemy, że od 24 stycznia 2022 r. do odwołania, kancelaria główna NAWA będzie nieczynnaWszelką korespondencję należy wrzucać do skrzynki podawczej w holu.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Przepraszam za niedogodności.