Nabór do programu ANDERS NAWA rozstrzygnięty - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

601 osób z 18 krajów przyjedzie na studia do Polski w ramach stypendium przyznanego w programie Anders NAWA. Program skierowany jest do młodych osób polskiego pochodzenia, które mają Kartę Polaka lub polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju i pragną podjąć w Polsce studia I stopnia, jednolite studia magisterskie lub studia II stopnia.

Dzięki programowi młodzież polonijna może utrzymać łączność z krajem przodków. Od lat program przyciąga najzdolniejsze osoby o polskich korzeniach z różnych zakątków świata.

Program im. gen. Władysława Andersa daje szansę Polakom mieszkającym na całym świecie na bezpłatne studiowanie w Polsce. Od nowego roku akademickiego wysokość stypendium Anders NAWA wzrośnie z 1500 zł do 1800 zł miesięcznie. Cieszymy się, że możemy wspierać najlepszych z najlepszych, dla których język i kultura przodków to ważna część  tożsamości. Program nabiera rozpędu i nieustająco cieszy się zainteresowaniem młodzieży polonijnej. Podczas wielu spotkań z przedstawicielami Polonii rozmawiamy i pytamy o kierunek doskonalenia naszej oferty. Wszystkie uwagi są cenne. Mamy nadzieję, że nadal będziemy w stanie spełniać oczekiwania naszych odbiorców. – mówi Dyrektor Generalny NAWA, dr Dawid Kostecki.

 

Anders_wzrost.png

 

Najliczniejszą grupę stypendystów stanowią obywatele Białorusi, Ukrainy i Litwy. Po raz pierwszy w historii programu Anders NAWA wnioski o stypendium złożyli obywatele Wielkiej Brytanii, Wenezueli, Kanady, Macedonii Północnej i Kolumbii. W tym roku obserwujemy, większe niż dotychczas, zainteresowanie programem wśród młodzieży polonijnej z państw Europy Zachodniej i Południowej oraz obu Ameryk.

W ramach naboru wniosków w tegorocznej edycji złożono 1149 wniosków, spośród których 601 uzyskało stypendium Dyrektora NAWA i będą one realizowane na uczelniach podległych Ministerstwu Edukacji i Nauki. Dodatkowo NAWA przeprowadziła formalną weryfikację wniosków stypendystów ubiegających się o stypendium Ministra Zdrowia oraz o stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Stypendyści programu Anders NAWA będą kształcić się na wybranych przez siebie uczelniach w całej Polsce bądź na kursie przygotowawczym poprzedzającym właściwy tok studiów. Od tego roku akademickiego NAWA oferuje wszystkim beneficjentom programu comiesięczne stypendium w wysokości 1800 zł w regulaminowym okresie kształcenia oraz zwolnienie z opłat za kształcenie na kursie przygotowawczym lub w uczelniach publicznych.

Największą popularnością wśród stypendystów cieszą się: informatyka, zarządzanie, ekonomia, biznes, finanse i rachunkowość oraz logistyka. Najchętniej wybieranymi uczelniami są: Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

 

Anders kierunki uczelnie 09

 

Anders kierunki uczelnie 08

 

 

Udostępnij