Nabór na granty wyszehradzkie tylko do 15 marca - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Fundusz Wyszehradzki po raz kolejny zaprasza studentów z Polski do aplikowania o stypendia na studia magisterskie oraz doktoranckie. Stypendia w ramach programu oferowane są we wszystkich dyscyplinach naukowych, w każdym możliwym języku i obejmują pobyt od 1 do 4 semestrów. Program nie zakłada także żadnego limitu wiekowego kandydatów.

Stypendyści mogą realizować studia lub prowadzić badania na uczelniach oraz w jednostkach naukowych w Europie Centralnej i Wschodniej. Ułatwieniem dla obu stron w procesie aplikacji kandydata do wybranego ośrodka jest fakt, że grant skierowany jest zarówno do studenta, jak i do instytucji przyjmującej:

2,300 euro/semestr – stypendysta

1,500 euro/semestr – host institution

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki powstał na mocy podpisanego w 2000 r. przez premierów rządów państw V4 Statutu i jest jedyną zinstytucjonalizowaną formą współpracy wyszehradzkiej. Do głównych zadań Funduszu należy m.in. wspieranie współpracy kulturalnej, naukowej, edukacyjnej, artystycznej i turystycznej. Kraje wyszehradzkie stają się coraz bardziej popularną destynacją podejmowania studiów, ze względu na szeroką ofertę kierunków, także w języku angielskim, oraz bogatą propozycję kulturalną i przystępne koszty życia.

Termin naboru mija 15 marca. Wszystkie szczegóły oraz dostęp do systemu aplikacji on-line znajdują się na stronie International Visegrad Fund.  

Zachęcamy do zapoznania się w informacjami.

 

IVF stipendia 2018 FCBs5

Udostępnij