Nabór wniosków w programie Bekker NAWA otwarty po raz siódmy! - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Dotychczas ze środków programu Bekker NAWA skorzystało prawie 800 osób, które wyjechały do 38 krajów na całym świecie. Czas na siódmą edycję – nabór wniosków już otwarty

Dzięki programowi Bekker NAWA polscy naukowcy mają możliwość odbycia stażu podoktorskiego lub realizacji projektów badawczych we współpracy z naukowcami  z całego świata. W ramach kształcenia doktorskiego mogą również pozyskiwać materiały do pracy naukowej oraz nawiązywać współpracę i kontakty z zagranicznymi zespołami naukowymi.

Ten program to wyjątkowa okazja dla wszystkich naukowców. Doktorantom i naukowcom pracującym w polskich jednostkach naukowych daje możliwość wyjazdów na stypendia naukowe do najlepszych ośrodków akademickich i badawczych na całym świecie. Program cieszy się niesłabnącą popularnością. Co roku poszerza się grono beneficjentów programu, a także lista ośrodków naukowych i badawczych, w których realizują swoje projekty” – powiedział dr Dawid Kostecki, Dyrektor NAWA.

Co roku poszerza się grono beneficjentów programu, a także lista ośrodków naukowych i badawczych, w których realizowali swoje projekty. Dotychczas z programu skorzystało 789 osób w 6 edycjach. Najczęściej wybieranymi ośrodkami badawczymi były placówki w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Australii, Kanadzie i Japonii, a wśród najbardziej prestiżowych instytucji wymienić należy: University of Oxford, Massachusetts Institute of Technology, Stanford University, Humboldt University, University of Cambridge, Harvard University, Princeton University, CERN oraz Sorbonne University.

Mapka v2

 

Tradycyjnie już najliczniej reprezentowaną dyscypliną są nauki przyrodnicze, a w dalszej kolejności nauki techniczne, społeczne, humanistyczne, medyczne i rolnicze.

Dziedziny

Zmiany w finansowaniu pozwolą zwiększyć wsparcie udzielone uczestnikom programu nie tylko w kwestii wysokości stypendium, ale i kosztów utrzymania, zakwaterowania i podróży, również z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami lub beneficjentów posiadających dzieci.

Więcej w treści Ogłoszenia

Ogłoszenie w wersji angielskiej

Nabór wniosków w tegorocznej edycji prowadzony jest w terminie od 21 marca do 31 maja 2024 r. do godz. 15:00, w systemie teleinformatycznym NAWA

ZŁÓŻ WNIOSEK

Program oczami Beneficjentów

Stypendysta dr W Durlak

 

Patron Programu

Prof. Mieczysław Bekker (1905-1989) polski inżynier i naukowiec, twórca nowej specjalizacji naukowej terramechaniki oraz konstruktor pojazdu Lunar Roving Vehicle – rewolucyjnego łazika wykorzystywanego podczas lotów księżycowych programu Apollo. Naukowiec w 1956 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Pracował w Wojskowym Laboratorium Pojazdów Terenowych. Był profesorem University od Michigan w Ann Arbor, dyrektorem Instytutu Badań koncernu samochodowego General Motors w Santa Barbara. Wykładał na amerykańskich uczelniach technicznych, m.in. na: Massachusetts Institute of Technology, Michigan State University, Illinois Institute of Technology. Został doktorem honoris causa Uniwersytetu Technicznego w Monachium, Uniwersytetu Carleton i Uniwersytetu w Bolonii. Prof. Bekker był konsultantem The National Academy of Sciences, a jego nazwisko zostało umieszczone w Alei Zasłużonych w Badaniach Kosmosu (Space Walk of Fame).

Udostępnij