NAFSA 2020 odwołana. To kolejna branżowa konferencja, która nie odbędzie się w tym roku - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W ślad za APAIE Asia-Pacific Association for International Education, zarząd NAFSA National Association of Foreign Student Advisers, postanowił odwołać doroczną konferencję i targi NAFSA 2020, które miały odbyć się w dniach 24–29 maja w St. Louis w stanie Missouri. 

Organizatorzy wskazali, że podejmując tę decyzję, kierowali się przede wszystkim zdrowiem i bezpieczeństwem uczestników, którzy każdego roku licznie brali udział w wydarzeniu. Informacja o kolejnej edycji pojawi się wkrótce. Organizatorzy zachęcają do monitorowania strony wydarzenia.

Z początkiem marca pojawiła się także wiadomość o odwołaniu konferencji i expo APAIE 2020, która miała rozpocząć się drugiego marca w Vancouver w Kanadzie. Organizatorzy jednocześnie poinformowali, iż wydarzenie nie zostanie przeniesione na inny termin w tym roku, a odbędzie się w tym samym miejscu i w podobnym czasie w 2021 r. 

NAFSA i APAIE to dwie z trzech największych konferencji i targów branżowych, które każdego roku odbywają się w innym mieście i gromadzą rzeszę uczestników. Udział w nich stanowi okazję do spotkania entuzjastów umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i orędowników powszechnego dostępu do edukacji. To także szansa na wymianę dobrych praktyk i nawiązanie nowych partnerstw bądź podtrzymanie tych relacji, które już zostały wypracowane. 

Jednocześnie zarządy NAFSA i APAIE zapowiadają, że będą kontynuowali swoje działania tym razem online, aby środowisko międzynarodowe mogło nadal działać wspólnie na rzecz umiędzynarodowienia.

Udostępnij