Nauka w kraju Galileusza, Michała Anioła i Marii Montessori? Stypendia rządu włoskiego czekają - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Dla osób zainteresowanych podjęciem nauki w kraju Galileusza, Michała Anioła i Marii Montessori rząd włoski przygotował interesującą ofertę. W roku akademickim 2018/19 oferuje stypendia trwające aż do 36 miesięcy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej (MAECI) zaprasza osoby zainteresowane językiem i kulturą Włoch oraz nauką włoską, w tym systemem gospodarczym i technologiami, do Włoch celem realizacji studiów i programów szkoleniowych lub naukowych we włoskich instytutach państwowych lub innych uznanych prawnie. Dla obywateli Polski przewidziano 36 miesięcy stypendialnych. Stypendia skierowane są do studentów zagranicznych oraz studentów obywateli włoskich mieszkających za zagranicą (IRE).

Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2018 r. o godzinie 14.00. Aplikacja odbywa się w systemie on-line.

Przed wysłaniem zgłoszenia, organizatorzy zapraszają do zapoznania się ze szczegółowymi warunkami stypendium oraz z informacjami na temat włoskiego systemu szkolnictwa wyższego:

http://www.studiare-in-italia.it/studentistranieri

https://www.esteri.it/mae/it

 

Udostępnij