NAWA – nowy gracz w obszarze promocji Polski na świecie - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W Kaliszu odbyły się konsultacje w obszarze dyplomacji publicznej z udziałem dyrektorów Instytutów Polskich, przedstawicieli Ambasad oraz instytucji kluczowych dla dyplomacji publicznej. NAWA była reprezentowana przez dyrektora Łukasza Wojdygę, który wygłosił prelekcję dotyczącą misji i zadań Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz roli jaką będzie odgrywała w promocji Polski na świecie.

W wydarzeniu, które odbyło się w dniach 29.11-1.12.2017 r. dyskutowano o współpracy międzyresortowej i budowaniu kontaktów instytucjonalnych za granicą, dyplomacji historycznej, szczególnie w kontekście zbliżających się obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, a także o wzmocnieniu siły oddziaływania marki Polska oraz współpracy z Polonią oraz mediami. Konsultacje dotyczyły także założeń programowych Polskiego Radia dla Zagranicy na rok 2018, w ramach współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi.

Dyrektor NAWA, Łukasz Wojdyga przedstawił misje oraz zadania Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, a także płaszczyzny przyszłej współpracy Agencji z Instytutami Polskimi oraz Ambasadami. Współpraca ta będzie się koncentrowała wokół promocji języka polskiego i kultury polskiej, wzmacniania doskonałości naukowej (poprzez realizację programów międzynarodowej mobilności kadry naukowej i dydaktycznej) oraz umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych dzięki realizacji programów mobilności krótkookresowej i programów wspierających umiędzynarodowienie kształcenia.

Więcej informacji dotyczących spotkania jest dostępnych na stronie MSZ: http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/konsultacje_w_obszarze_dyplomacji_publicznej_w_kaliszu

Udostępnij