NAWA partnerem europejskiego projektu usprawnienia uznawalności wykształcenia - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

NAWA - poza promocją szkolnictwa wyższego oraz języka polskiego, a także tworzeniem i realizacją programów skierowanych do naukowców, studentów i instytucji, pełni niezwykle ważną rolę w w zakresie spraw dotyczących uznawalności zagranicznych dyplomów i stopni naukowych jako polski ośrodek ENIC-NARIC. Miło nam poinformowac, że NAWA wspólnie z ośrodkami ds. uznawalności wykształcenia z Holandii (Nuffic), Danii (Danish Agency for Science and Higher Education), Estonii (Archimedes), Francji (CIEP), Litwy (Centre for Quality Assessment in Higher Education), Norwegii (NOKUT), Ukrainy (Information and Image Center) oraz Włoch (CIMEA) włączyła się w realizację projektu Implementation of LRC COMPLIant recognition practices in the EHEA (I-Comply).

Podstawowym celem projektu jest usprawnienie systemu uznawalności wykształcenia w państwach Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego. Założenia projektu przewidują:

1) dokonanie przeglądu krajowego systemu uznawalności wykształcenia oraz stworzenie i – w zależności od możliwości – zrealizowanie planu jego usprawnienia,

2) stworzenie modeli dobrej praktyki w celu wspierania instytucji szkolnictwa wyższego w zakresie uznawalności wykształcenia,

3) promocję automatycznej uznawalności wykształcenia.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest holenderskie Ministerstwo Edukacji, Kultury i Nauki. Finanse na jego realizację pochodzą ze środków Komisji Europejskiej, w ramach programu Erasmus+ KA3Support to the implementation of EHEA reforms.

Udostępnij