Nowy program stypendialny Komisji Fulbrighta - STEM Impact Award - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta ogłasza nabór na nowy program stypendialny - Fulbright STEM Impact Award. Stypendium jest skierowane do aktywnych badaczy reprezentujących dziedziny STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics). Podczas programu trwającego od 2 do 6 tygodni, stypendyści będą mieli okazję realizować własne projekty badawcze, przygotowywać autorskie zajęcia i programy nauczania oraz poszerzyć wiedzę z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w Stanach Zjednoczonych.

 Założenia programu:

  • stypendysta dzieli się własną wiedzą w określonej dziedzinie poprzez prowadzenie wykładów/seminariów/warsztatów i/lub przygotowanie programów nauczania, materiałów szkoleniowych itp., i/lub prowadzi własne badania naukowe (indywidualnie bądź w ramach zespołu/bieżącego projektu w instytucji goszczącej),
  • stypendysta poszerza swoją wiedzę z zakresu struktury organizacyjnej i systemu finansowego amerykańskich instytucji naukowych, komercjalizacji nauki oraz skutecznego pisania wniosków grantowych.

Oferta ma na celu zainteresować tych specjalistów, którzy zarządzają projektami badawczymi oraz nadzorują pracę innych badaczy. Poszukiwani są kreatywni, otwarci i proaktywni kandydaci, którzy nie tylko przyczynią się do rozwoju nauki w Polsce i USA, ale będą także inicjatorami społecznych zmian - liderami międzykulturowego dialogu.

Nabór wniosków trwa do 28 czerwca 2019 r.

Więcej informacji o STEM Impact Award: https://fulbright.edu.pl/fulbright-stem-impact-award/

Program Fulbrighta to prestiżowy program wymiany akademickiej i kulturowej między Stanami Zjednoczonymi a innymi krajami, obecny w Polsce nieprzerwanie od 1959 r. Dzięki stypendiom Programu Fulbrighta już ponad 2000 utalentowanych polskich studentów, doktorantów i pracowników naukowych podjęło studia lub zrealizowało projekty badawcze lub dydaktyczne w USA.

Udostępnij