Otwieramy nabór wniosków do programu dla Polonii Anders NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Młodzież polonijna z całego świata przyjedzie na studia do Polski w ramach kolejnej edycji Programu Anders NAWA

NAWA otwiera nabór wniosków do kolejnej edycji programu stypendialnego dla Polonii im. Generała Władysława Andersa, dzięki któremu młodzież polonijna z całego świata może przyjechać na studia do Polski.

Studenci z polskimi korzeniami, którzy posiadają Kartę Polaka lub polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju, mogą rozpocząć kształcenie na polskich uczelniach. W tym roku NAWA przeznaczy na realizację Programu prawie 30 mln zł. Do tej pory przez 5 lat funkcjonowania Programu już ponad 3500 studentów polonijnych skorzystało z oferty stypendialnej NAWA.

Kierunki, które cieszą się największą popularnością wśród stypendystów to zarządzanie, informatyka oraz ekonomia. Najwięcej studentów decyduje się na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Politechnice Wrocławskiej.

Program przyciąga do Polski najzdolniejszą młodzież o polskich korzeniach z różnych zakątków świata, o czym świadczy stale powiększająca się liczba państw, z których pochodzą stypendyści. Najwięcej osób przyjeżdża z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Kazachstanu. Stypendyści Programu to również obywatele Brazylii, Chorwacji, Cypru Czech, Jordanii, Mołdawii, Francji, Stanów Zjednoczonych, Turkmenistanu i Włoch.

O udział w programie mogą ubiegać się młodzi ludzie, którzy odbywali cały okres kształcenia na poziomie szkoły średniej lub studiów I stopnia poza granicami Polski.

Dowiedz się więcej i złóż wniosek!

Studia I stopnia i jednolite studia magisterskie

Studia II stopnia 

Anders w liczbach - dotychczasowe edycje

Anders 2023 liczba przyznanych stypendiow

 

 

Udostępnij