Otwieramy rejestrację na Polonia Meetings w Londynie - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 

Zapraszamy do rejestracji na Polonia Meetings w Londynie. Spotkania polskich uczelni z młodzieżą polonijną odbędą się w dniach 22–23 czerwca. Wydarzenie współorganizujemy z Ambasadą RP w Londynie oraz Polską Macierzą Szkolną.

 

Polacy to pierwsza pod względem liczebności grupa narodowościowa imigrantów w Wielkiej Brytanii, a język polski to drugi co do popularności język w Anglii i trzeci w Wielkiej Brytanii (po angielskim i walijskim), z około 1% populacji posługującym się nim na co dzień. W 2018 Office for National Statistics oszacował liczbę Polonii mieszkającej na terenie Wielkiej Brytanii na 905 000 osób (w tym 832 000 osób urodzonych w Polsce).

 

W ciągu dwóch dekad pojawiło się w Wielkiej Brytanii nowe, polskie pokolenie, które chce utrzymać kontakt z Polską. Według danych brytyjskiej administracji obecnie w szkołach na poziomie podstawowym i średnim kształci się około 180.000 dzieci z polskich rodzin.

Studiowanie na publicznych uczelniach w Wielkiej Brytanii wiąże się z opłatami, które ponoszą zarówno cudzoziemcy, jak i obywatele Wielkiej Brytanii. Opłaty za studia dla studentów międzynarodowych mogą zaczynać się od 11 000 GBP rocznie, a w zależności od wybranego kursu i uczelni, mogą osiągać kwoty w wysokości nawet 38 000 GBP.

 

 Kopia Eventy NAWA 1 1

 

Zapraszamy do rejestracji polskie uczelnie, które chcą przedstawić swoją ofertę brytyjskiej Polonii. Udział w wydarzeniu nie wiąże się z dodatkowymi opłatami za stoisko. Po stronie uczelni pozostają koszty organizacji delegacji (przelot, nocleg, diety, ubezpieczenie) oraz transportu materiałów promocyjno-informacyjnych, które powinny być dostępne w języku polskim i angielskim.

 

Na planowany program składają się:

22.06 – spotkanie z młodzieżą polonijną, rodzicami i przedstawicielami szkół polskich;

23.06 – udział w pikniku rodzinnym z okazji 60. rocznicy działalności Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie na stoisku NAWA.

 

W przygotowaniu opcjonalny program dodatkowy 21 czerwca – spotkania networkingowe z przedstawicielami uczelni brytyjskich.

 

Link do formularza zgłoszeń

Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 kwietnia, do godziny 15.00.

Ostateczna lista uczelni zostanie przesłana 23 kwietnia, do godziny 15.00.

 

Osoby do kontaktu:

Justyna Stanisławska   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  451 058 609

Marek Bogusz   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    509 359 514

 

Udostępnij