Pieniądze dla naukowców na rozwiązywanie ważnych problemów - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Granty interwencyjne NAWA to program dofinansowujący projekty naukowców, których badania przyczyniają się do rozwiązania bieżących, kluczowych dla społeczeństwa, problemów naukowych. Właśnie ruszył tegoroczny nabór. Do rozdania jest 5 milionów złotych.

Celem programu jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych oraz mobilność międzynarodową naukowców, w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych dla danego regionu świata. Dotychczasowe projekty dotyczyły m.in. badań skutków pandemii, zarówno tych w wymiarze medycznym, jak i społecznym. Dofinansowanie otrzymały również projekty poświęcone społecznych konsekwencjom wojny w Górskim Karabachu, jak i analizom różnych zjawisk przyrodniczych na świecie.

Wnioski składane w programie muszą obejmować działania badawcze, których realizacja, ze względu na konieczność szybkiego reagowania, nie jest możliwa w drodze ubiegania się o inne istniejące mechanizmy finansowania.

Ze względu na specyfikę programu, wnioski naukowców oceniane są na bieżąco i decyzja o przyznaniu finansowania projektu zapada szybko. Średni czas oczekiwania na nią w w ubiegłym roku wyniósł zaledwie 18 dni.

Nabór wniosków w trzeciej edycji programu Granty Interwencyjne NAWA został podzielony na dwie rundy. Pierwsza z nich rozpoczyna się 28 marca2022 r. i potrwa do 30 czerwca br. Druga runda zostanie uruchomiona od 1 września do 15 listopada 2022 r .

Wnioski o grant przyjmowane są w systemie elektronicznym NAWA.

Budżet trzeciej edycji programu to 5 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu może wynieść do 300 tys. zł.

Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ

Udostępnij