Pierwsze nabory do programów NAWA już w lutym - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 

Rekrutacja do dwóch pierwszych programów NAWA skierowanych do Polonii oraz lektorów języka polskiego zostanie otwarta już w lutym 2018. W ramach inicjowania i wspierania przyjazdów studentów zagranicznych do Polski ruszy rekrutacja do Programu Stypendialnego dla Polonii. Inicjatywa skierowana jest do młodzieży polskiego pochodzenia z Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Węgier, państw byłej Jugosławii, Ukrainy, Rosji, oraz państw Azji Środkowej i Kaukazu, Ameryki Łacińskiej i Afryki. Cele programu, poza wsparciem mobilności studenckiej, odnoszą się także do poprawy znajomości języka polskiego w środowiskach polonijnych (studia mogą być poprzedzone rocznym kursem językowym) oraz - wymiarze długofalowym - do budowania sieci "ambasadorów" naszego kraju poza jego granicami.

NAWA dąży do szerokiego upowszechniania języka polskiego poza granicami RP, którego uczy się  już  blisko 10 000 osób na całym świecie. Program Lektorzy ma przyczynić się do jego jeszcze aktywniejszej promocji poprzez umożliwienie lektorom ubiegania się o granty na wyjazdy do zagranicznych ośrodków akademickich. Celem wyjazdu jest nauczanie języka polskiego jako obcego oraz promocja polskiej kultury w bezpośrednim kontakcie z uczniami.

Więcej szczegółowych informacji w pdfulotce promocyjnej2.25 MB.

Osoby zainteresowane mogą także kontaktować się bezpośrednio z koordynatorami drogą mailową:

Program Stypendialny dla Polonii – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program Lektorzy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

adult 3052244 960 720 copy

 

Udostępnij