Pierwsze posiedzenie Rady NAWA z nowym przewodniczącym i wiceprzewodniczącym - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W siedzibie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) 4 czerwca br. odbyło się otwarte posiedzenie Rady NAWA w nowym składzie.

W posiedzeniu Rady NAWA, które odbywało się częściowo zdalnie, udział wzięli: prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr Grażyna Żebrowska, dyrektor NAWA oraz Przemysław Skrodzki, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w MNiSW. Posiedzenie otworzył nowo powołany na przewodniczącego Rady NAWA dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prof. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 

- Przed Narodową Agencją Wymiany Akademickiej stoją nowe zadania i konieczny jest dalszy rozwój instytucji – mówił prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki, przedstawiając nowo powołanych członków Rady NAWA, będących przedstawicielami ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki - prof. Tomasza Pietrzykowskiego, przewodniczącego Rady NAWA oraz prof. dr. hab. n. med. Tadeusza Faustyna Krzemińskiego. Minister przedstawił również nowego zastępcę przewodniczącego Rady - dr. hab. prof. nadzw. Marcina Krawczyńskiego, będącego przedstawicielem Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego (prof. Krawczyński dotychczas był członkiem Rady NAWA) oraz Karolinę Pawłowską, nową przedstawicielkę ministra właściwego ds. finansów publicznych.

Prof. Wojciech Maksymowicz, życząc Radzie NAWA owocnej pracy, podkreślił, że liczy na dobrą współpracę w zakresie rozwijania umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i nauki.

Nowi członkowie Rady NAWA zostali powołani przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do składu Rady NAWA 21 maja 2020 r. 3 czerwca br. prof. Wojciech Maksymowicz spotkał się z nowymi członkami Rady NAWA, będącymi przedstawicielami ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki w siedzibie MNiSW.

Podczas spotkania prof. Maksymowicz mówił m.in. o perspektywach stojących przed Agencją. - Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej stoi przed poważnymi wyzwaniami. Wszystkie instytucje w kraju muszą zmienić sposób działania, dostosowując się do wymogów epidemiologicznych, które są dynamiczne i zmieniają się. W przypadku wymiany międzynarodowej jest to wyjątkowe wyzwanie, tym bardziej niezbędna jest bardzo ścisła współpraca Rady NAWA z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jak również Ministerstwem Spraw Zagranicznych – mówił prof. Maksymowicz.

WL1 9843

WL2 1745

WL1 9927

WL2 1836

WL1 9883

 

Udostępnij