Poland My First Choice NAWA – otwieramy nabór wniosków! - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Ogłaszamy nabór do programu Poland My First Choice NAWA, dzięki któremu młodzież z krajów rozwiniętych może podjąć studia ze stypendium w polskich uczelniach.

Program daje możliwość podjęcia studiów II stopnia w trybie stacjonarnym z comiesięcznym stypendium NAWA. Na uczelniach publicznych stypendyści będą ponadto zwolnieni z opłat za kształcenie.

Oferta skierowana jest do kandydatów aplikujących na uczelnie akademickie nadzorowane przez Ministra Edukacji i Nauki (sprawdź, które uczelnie możesz wybrać). W ramach Programu zainteresowane osoby mogą wybrać dowolny kierunek prowadzony w języku polskim lub angielskim.

O udział w programie mogą ubiegać się

  • obywatele 44 krajów i terytoriów: Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Chile, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Hongkongu, Irlandii, Islandii, Izraela, Japonii, Kanady, Liechtensteinu, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Makau, Malty, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, Republiki Korei, Rumunii, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Urugwaju, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch,
  • którzy studiują na studiach I stopnia w jednym z ww. krajów i terytoriów lub ukończyli je nie wcześniej niż w 2021 r. i
  • planują rozpocząć studia II stopnia w Polsce w roku akademickim 2023/24.

Termin składania wniosków: do 15 czerwca 2023 r. do godziny 15:00 (Warszawa)

Dowiedz się więcej w pełnej wersji ogłoszenia!

Złóż wniosek.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poprzednie edycje Poland My First Choice w liczbach:

W ramach dwóch poprzednich edycji programu stypendium otrzymali studenci z 19 krajów, najwięcej z nich pochodzi z Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Korei Południowej i Litwy.

19 uczelni zostało wybranych przez stypendystów jako ośrodki goszczące.

Stypendyści programu najczęściej wybierali kierunki z zakresu

  • stosunków międzynarodowych,
  • zarządzania, ekonomii i finansów,
  • filologii i kulturoznawstwa,
  • data science.

 

Udostępnij