Polecamy konkursy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Fulbright Specialist Program i Fulbright Poland History Grant to nowe konkursy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, skierowane do jednostek naukowych i naukowców.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

 

Fulbright Specialist Program

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta rozpoczęła nabór wniosków konkursowych w ramach programu Fulbright Specialist Program na goszczenie amerykańskich specjalistów reprezentujących takie dziedziny naukowe, jak:

amerykanistyka, antropologia, archeologia, administracja publiczna, bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, edukacja, ekonomia, fizyka, informatyka, kształcenie inżynierów, nauka biologiczne, nauki chemiczne, nauki polityczne, matematyka, ochrona środowiska, pokój i rozwiązywanie konfliktów, pomoc społeczna, prawo, rolnictwo, socjologia, urbanistyka, zarządzanie, zdrowie publiczne/globalne.

 

Czego mogą dotyczyć wizyty specjalistów?

Wnioski mogą składać instytucje wyrażające gotowość przyjęcia specjalisty do prowadzenia lub uczestniczenia w m.in. wykładach, seminariach i warsztatach, sympozjach, konferencjach, konsultacjach w zakresie prac programowych oraz rozwoju kadry administracyjnej/pracowników naukowo-badawczych, do wykonywania ocen i ekspertyz, czy też rozwijania lokalnych programów i/lub projektów badawczych.  


Kto może ubiegać się o wizytę specjalisty?

Wnioski przyjmowane są od uczelni, federacji podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki, Polskiej Akademii Nauk i jej instytutów naukowych, instytutów badawczych, międzynarodowych instytutów naukowych działających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Centrum Łukasiewicz i instytutów działających w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz, Polskiej Akademii Umiejętności i innych podmiotów prowadzących głównie działalność naukową w sposób samodzielny i ciągły, jak również placówek oświatowych, instytucji rządowych, kulturalnych i medycznych oraz rządowych i pozarządowych organizacji badawczych w Polsce.

 

Czas trwania i termin odbycia wizyty specjalisty  

14 - 42 dni kalendarzowych. W bieżącym naborze przyjmowane są wnioski na wizyty w terminie od 1 października 2021 do 30 września 2022.

 

Finansowanie

Specjalista jako stypendysta programu otrzymuje honorarium oraz pokrycie kosztów przelotu do i z Polski. Instytucja goszcząca, która składa wniosek zobowiązana jest do pokrycia kosztów związanych z pobytem specjalisty w Polsce:

- zakwaterowanie,

- wyżywienie,

- podróży wyłącznie krajowych.


Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest:
1. Złożenie przez instytucję goszczącą wniosku zgłoszeniowego w wersji elektronicznej. Link do elektronicznego systemu składania wniosków oraz instrukcje wypełniania wniosku znajdują się na stronie https://fulbright.edu.pl/specialist/ 

Termin składania wniosków zgłoszeniowych: 15 marca 2021 r.

2. Złożenie przez amerykańskiego kandydata aplikacji za pośrednictwem World Learning, zgodnie z aktualnymi wymogami programu Fulbright Specialist Program (dostępnymi na stronie administrowanej przez World Learning) - tylko w przypadku projektów ze wskazaniem konkretnego specjalisty. W przypadku wniosków otwartych Specjalista będzie wybrany z bazy Roster. 

Nabór specjalistów do programu odbywa się w trybie ciągłym.

Szczegółowe zasady funkcjonowania programu znajdują się na stronie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta oraz stronie World Learning

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących programu i wypełniania wniosku, osobą kontaktową jest koordynatorka programu Paulina Kubylis, nr telefonu 882-013-014 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fulbright Poland History Grant

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta ogłasza nabór wniosków o stypendium Fulbright Poland History Grant. Poszukiwana jest osoba z doświadczeniem w pracy historycznej i archiwalnej, która przeprowadzi badania w Polsce i w USA nad historią programu Fulbrighta w Polsce. Celem tego stypendium jest przygotowanie manuskryptu książki analizującego ponad 60-letnią historię programu oraz jego wpływ na relacje polsko-amerykańskie.

Nabór wniosków trwa do 31 marca 2021 r

Więcej informacji o stypendium oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://fulbright.edu.pl/history-grant/

Osobą kontaktową w sprawie konkursu jest dr Aleksandra Szaniawska z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

History grant fb

 

Udostępnij