Polska delegacja na targach International Education Fair w Gruzji - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 

Kolejny przystanek na promocyjnej trasie NAWA w ramach kampanii „Ready Study GO! Poland” to Gruzja. Narodowe stoisko na targach International Education Fair Georgia w Tbilisi w dniach 23-24 lutego 2018 reprezentowane jest przez Agencję, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwo Wyższego oraz przedstawicieli szesnastu polskich uczelni, a także koordynatorów projektów Study in Wrocław, Study in Poznań oraz Study in Lublin. Program delegacji objął nie tylko bezpośrednią promocję podczas imprezy targowej, ale także spotkanie robocze z gruzińskimi uczelniami zorganizowane we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki w Gruzji.

Dzień przed rozpoczęciem targów polska delegacja na zaproszenie Ministerstwa Edukacji i Nauki w Tbilisi wzięła udział w spotkaniu roboczym „Round Table”, podczas którego Minister Alexander Tevzadze powitał polską stronę w Gruzji i podkreślił jak istotna dla jego kraju jest obecność zagranicznych podmiotów włączających się w budowanie oferty edukacyjnej dla młodzieży. Przedsięwzięcie miało na celu umożliwić polskim uczelniom bezpośrednie konsultacje z przedstawicielami gruzińskich instytucji szkolnictwa wyższego oraz przybliżyć gospodarzom system szkolnictwa wyższego w Polsce i ofertę stypendialną polskiej strony. Pani Katarzyna Tyczko z MNiSW przeprowadziła prezentację dotyczącą szkolnictwa wyższego w Polsce, zaś Agnieszka Dorociak z Pionu Programów dla Studentów NAWA opowiedziała o programie stypendialnym im. Stefana Banacha. W pierwszym dniu targów polskie stoisko odwiedził Ambasador RP w Gruzji Pan Mariusz Maszkiewicz oraz Radca ds. Dyplomacji Publicznej Lech Kończak, którzy oficjalnie zainaugurowali obecność polskiej delegacji podczas targów.

Tragi International Education Fair Georgia odbywają się cyklicznie od 2013 roku, a polska delegacja uczestniczy w nich już po raz czwarty. Impreza organizowana w kompleksie Expo Georgia jest największym wydarzeniem edukacyjnym w kraju, odwiedzanym corocznie przez ok. 12 000 uczniów szkół średnich i studentów zainteresowanych studiami za granicą. Za współpracę z organizatorem wydarzenia Expo Georgia NAWA otrzymała dyplom wyróżnienia wręczony podczas oficjalnej gali targów.

IMG 5092 copy

20180223 115554

IMG 5135

IMG 5090

IMG 5102

 

IMG 5140

Udostępnij