Polska Misja edukacyjna w Indiach zakończona sukcesem - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Uczestnicy wyjazdu wrócili już do kraju, jednak emocje związane z wizytą w Indiach na pewno na długo zostaną w pamięci, a nawiązane kontakty i relacje zaowocują dalszym rozwojem współpracy między naszymi państwami w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego.

Głównym celem wizyty w Indiach był udział w międzynarodowych targach edukacyjnych EDUEXPOS, które miały miejsce w terminie 2-8 września 2018, gdzie NAWA przygotowała oficjalne polskie stoisko narodowe w ramach kampanii „Ready, Study, Go! Poland”. We współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi w Nowym Delhi i Bombaju dodatkowo udało się zorganizować również bardzo wartościowe spotkania towarzyszące.

Polska delegacja, w której skład weszli przedstawiciele NAWA, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz reprezentanci 12 uczelni, które skorzystały z zaproszenia do wzięcia udziału w stoisku narodowym: Politechnika Białostocka, Politechnika Warszawska, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Uczelnia Łazarskiego, Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warszawski, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki, Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, swoją wizytę rozpoczęła w Nowym Delhi 1 września 2018. W tym szczególnym historycznie dla Polski dniu, zorganizowano spotkanie na Uniwersytecie Delhijskim w Katedrze Slawistyki, gdzie spotkano się nie tylko z władzami wydziału w osobie Dr Rashmi Joshi i lektorką języka polskiego p. Magdaleną Mendrok, ale również z Sekretarzem Ambasady RP w Nowym Delhi p. Andrzejem Stuczyńskim oraz przede wszystkim hinduskimi studentami uczącymi się języka polskiego. Było to niezwykle budujące spotkanie, ponieważ język polski, mimo iż należy do jednych z najtrudniejszych do nauki języków na świecie, jest nauczany w tak odległej części naszego globu, a liczba studentów, którzy dodatkowo bardzo entuzjastycznie wypowiadają się o Polsce, nieustannie się zwiększa.

Kolejne dni Misji upłynęły na udziale w targach. Pierwszy dzień targowy został zorganizowany w Nowym Delhi 2 września, a kolejne odpowiednio: 4 września w Chennai, 6 września w Bangalore oraz 8 września w Bombaju. Zainteresowanie polskim stoiskiem w trakcie targów oraz duża frekwencja na prezentacjach, które odbywały się w każdym z miast, świadczą o wielkim zainteresowaniu naszym krajem wśród hinduskiej młodzieży. Obecne na wyjeździe uczelnie szczególnie podkreślały wysoką jakość kandydatów, którzy podchodzili do rozmów z bardzo konkretnymi pytaniami i dają do zrozumienia, że upatrują w Polsce swojej szansy na zagraniczną edukację. Ilość i poziom jakościowy przeprowadzonych rozmów są dobrym prognostykiem na przyszłość.

Ostatniego dnia pobytu w Indiach, uczestnicy delegacji spotkali się z Konsulem Generalnym RP w Bombaju Damianem Irzykiem, aby podsumować Misję oraz porozmawiać o przyszłości rozwoju współpracy polsko-indyjskiej.

Indie są jednym z priorytetowych partnerów Polski w procesie internacjonalizacji szkolnictwa wyższego, dlatego już teraz zaczynamy planować kolejne wizyty.

 

RSGP Delhi 01020918 30

 Spotkanie na Uniwersytecie Delhijskim

 

RSGP Delhi 01020918 43

 Prezentacja na targach w Nowym Delhi

 

RSGP Delhi 01020918 88

 Rozmowy podczas targów w Delhi 

 

RSGP Chennai 020918 50

 Spotkanie z hinduskimi kandydatkami w Chennai

 

RSGP Chennai 020918 20

 Rozmowy z kandydatami w Chennai

 

RSGP Bengaluru 060918 56

Zainteresowanie polskim stoiskiem w Bangalore

 

RSGP Mumbai 08090918 13

Rozmowy przy polskim stoisku w Bombaju

 

RSGP Mumbai 08090918 49

 Wystąpienie Konsula Generalnego RP Damiana Irzyka podczas seminarium w Bombaju

 

 

Udostępnij