Polskie uczelnie i Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej odwiedzą Chicago - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 W dniach 3 – 4 lutego 2024 r., w Chicago odbędą się targi polskich uczelni. Swoją ofertę zaprezentuje także Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, która wraz z Konsulatem Generalnym RP w Chicago oraz Zrzeszeniem Nauczycieli Polskich w Ameryce, organizuje wydarzenie

- Cieszy nas, że po raz kolejny NAWA wraz z polskimi uczelniami będzie mogła zaprezentować młodzieży polonijnej swoją ofertę. Dużym sukcesem, ale też utwierdzeniem nas w słuszności realizacji takich spotkań, były targi dla młodzieży polonijnej, które zorganizowaliśmy w Nowym Jorku w 2022 r. – mówi Dyrektor NAWA, dr Dawid Kostecki. Liczymy na to, że możliwość bezpośrednich rozmów z przedstawicielami uczelni, a także delegacją NAWA, zachęci do skorzystania z naszych programów stypendialnych – kontynuuje Dyrektor Kostecki. 

Targi zostały podzielone na dwa dni i odbędą się w Copernicus Center:

3 lutego, godz. 2:00 pm – 6:00 pm

4 lutego, godz. 10:00 am – 5:00 pm

Uroczyste otwarcie nastąpi pierwszego dnia targów o godz. 2:00 pm.

Polskie uczelnie obecne na targach

Przez dwa dni młodzież zainteresowana studiami w Polsce oraz możliwościami stypendialnymi, a także dyrektorzy i nauczyciele szkół polskich oraz rodzice, będą mogli odwiedzać stoiska uczelni. Swoją ofertę programową prezentować będzie także NAWA.

W wydarzeniu udział wezmą różne typy uczelni z różnych części Polski:

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Wrocławski

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Akademia Nauk Stosowanych Vincenta Pola w Lublinie

Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Obecna będzie także przedstawicielka projektu Study in Lublin, działającego w Urzędzie Miasta Lublin, która zaprezentuje ofertę uczelni z siedzibą w Lublinie.

 

Dlaczego Polska?

Argumentów za wybraniem Polski jako miejsca do studiowania jest sporo. Studia w języku polskim na uczelniach publicznych są bezpłatne, a w przypadku wybrania kierunku prowadzonego w języku angielskim studia, choć są płatne, to mają  bardzo atrakcyjne ceny. Koszty utrzymania w Polsce, nawet w dobie inflacji, nadal są dużo niższe niż w innych częściach Europy czy w USA, a dyplomy uczelni z Polski, jako kraju członkowskiego Unii Europejskiej, są cenione nie tylko w Europie.

W trakcie spotkań kandydaci na studia będą mogli dowiedzieć się m.in., jakie dokumenty są wymagane przy składaniu aplikacji, jakie są warunki studiowania w Polce i jakie stypendia oferują poszczególne uczelnie i instytucje. To także okazja do poznania oferty kierunków na poszczególnych uczelniach, a wiele z nich proponuje nowości odpowiadające na zapotrzebowania współczesnego rynku. Podkreślić należy także, że w rankingach dziedzinowych polska fizyka, astronomia i matematyka plasują się bardzo wysoko, a studenci kierunków inżynieryjno-technicznych osiągają sukcesy np.: w zawodach łazików marsjańskich każdego roku.

Program stypendialny dla Polonii i wymiana międzynarodowa

Zachętą do wybrania polskich uczelni mogą być stypendia oferowane przez NAWA. Jeden
z najpopularniejszych programów Agencji, Anders NAWA, skierowany jest do młodych osób polskiego pochodzenia, które mają Kartę Polaka lub polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju i chcą podjąć w Polsce studia I stopnia, jednolite studia magisterskie lub studia II stopnia. Program każdego roku cieszy się dużą popularnością, a Polakom mieszkającym na całym świecie daje szansę na bezpłatne studiowanie w Polsce. 

Dowiedz się więcej o studiach w Polsce

Więcej o programach NAWA dla studentów

Poznaj NAWA

Studia na polskich uczelniach, dają możliwość udziału w wymianach takich jak europejski Erasmus. Wiele uczelni ma także podpisane umowy z zagranicznymi uniwersytetami, co pozwala na wizyty stypendialne w innych krajach, czy nawet realizację podwójnego dyplomu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Zainteresowanych zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/959863139049891?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22your_upcoming_events_unit%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Będą się tam pojawiać informacje na temat uczelni biorących udział w targach oraz NAWA.

NAWA targi Chicago PL 16 9 v2

Udostępnij