Program Bekker NAWA szansą na prestiżowy staż badawczy - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

176 stypendystów wyłonionych spośród 507 kandydatów, ponad 30 krajów, w których realizowane będą projekty – tak w liczbach przedstawiają się wyniki naboru do IV edycji Programu Bekker NAWA.

Bekker NAWA jest jednym z flagowych programów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. W czasie pobytów - trwających od 3 do 24 miesięcy – Stypendyści będą mogli wspólnie z zagranicznymi uczonymi realizować projekty naukowe lub staże podoktorskie oraz rozwijać międzynarodową współpracę.

-„(…) Dzięki stypendiom NAWA (…) doktoranci i naukowcy mają możliwość wyjazdów badawczych do najlepszych uczelni i ośrodków naukowych na świecie. To wsparcie ich rozwoju zawodowego i przyczynienie się do wzmocnienia umiędzynarodowienia naszych uczelni i instytutów. Polscy naukowcy mogą pracować z najwybitniejszymi na świecie badaczami w danej dziedzinie i nawiązywać trwałe międzynarodowe kontakty (…)” – mówi dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Warto zaznaczyć, że rezultatem zagranicznych wyjazdów stypendystów Bekkera jest nie tylko zwiększenie ich widoczności na arenie międzynarodowej, ale również  wykorzystywanie zdobytych doświadczeń oraz dobrych praktyk po powrocie do kraju.

W tegorocznej edycji Programu Bekker NAWA największa grupa naukowców planuje realizację projektów w ośrodkach zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej (36 osób), Niemczech (17 osób) i Hiszpanii (14 osób) oraz Wielkiej Brytanii (13 osób). Badacze pojadą również m.in. do ośrodków w Australii, Belgii, Czechach, Szwecji, Japonii, ale także do Urugwaju czy Gruzji.

Wśród uczelni, w których stypendyści programu będą prowadzili badania naukowe, znalazły się tak prestiżowe uczelnie jak m.in. Uniwersytet Oksfordzki, Uniwersytet Columbia, Uniwersytet Stanforda, Uniwersytet Tokijski, Uniwersytet Humboldtów w Berlinie, Uniwersytet Nowojorski czy Instytut Maxa Plancka.

Program Bekker NAWA otwarty jest dla naukowców i doktorantów reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Wśród tegorocznych Stypendystów największą grupę stanowią przedstawiciele nauk przyrodniczych (71 osób), następnie nauk inżynieryjnych i technicznych (40 osoby), nauk społecznych (26 osób), nauk medycznych i o zdrowiu (18 osób), nauk humanistycznych (17 osób)oraz nauk rolniczych (4 osoby).

Lista stypendystów NAWA wyłonionych w czwartej edycji Programu Bekker NAWA

Lista stypendystów NAWA wyłonionych w części „Specjalna ścieżka wnioskowania dla Stypendystów II ed. Programu (Bekker 2019)

Udostępnij