„Projekt NAUKOWIEC” – wsparcie w planowaniu kariery - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Gościem krakowskiej i warszawskiej edycji organizowanych przez polską sieć Euraxess „Dni Kariery” był dyrektor NAWA – Łukasz Wojdyga, który przedstawił uczestnikom strategię wspierania międzynarodowej mobilności kadry naukowej. Zofia Sawicka, zastępca dyrektora NAWA, wzięła udział w łódzkiej edycji wydarzenia, podczas której przedstawiła cele, misję oraz możliwości jakie NAWA będzie oferowała młodym naukowcom.

Czym jest „Projekt NAUKOWIEC”?

Podczas organizowanych w 6 miastach Polski dniach kariery młodzi naukowcy dowiedzieli się m.in., skąd pozyskać granty na badania, jak profesjonalnie przygotować dokumenty aplikacyjne, a także jak nawiązać współpracę z biznesem. Bezpłatne, trzydniowe wydarzenia odbyły się w październiku w Krakowie, Gliwicach, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Warszawie.

„Sprawdź, jak to zrobić” – pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z ofertą polskich i międzynarodowych grantów. Drugi dzień, który minął pod hasłem „Nauka, kariera, biznes”, przybliżył młodym naukowcom możliwości i korzyści wynikające ze współpracy z sektorem prywatnym. Natomiast trzeciego dnia odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy mieli okazję wzmocnić kompetencje niezbędne w pracy badacza oraz w rozwoju kariery naukowej.


Raport na temat polityki naukowej w Polsce

Młodzi naukowcy mogą wyrazić opinię na temat możliwości rozwoju kariery naukowej, wypełniając ankietę, która jest dostępna na stronach wydarzeń. Podsumowanie jej wyników pojawi się w raporcie, który organizatorzy przedstawią Komisji Europejskiej i polskim instytucjom odpowiedzialnym za kształtowanie polityki naukowej. Ankieta otwarta jest do 20-go listopada.

Organizatorzy

„Projekt NAUKOWIEC” zainicjowała polska sieć Euraxess, która wspiera międzynarodową mobilność i karierę polskich naukowców w Europie. Zespół projektowy tworzą: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (IPPT PAN), Uniwersytet Łódzki, Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska, Poznański Park Naukowo-Technologiczny oraz Science PR, firma wyspecjalizowana w promocji nauki.


Szczegółowe informacje dostępne są na stronie
www.projektnaukowiec.pl.

Wydarzenia zostały objęte patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Polskiej Akademii Nauk, Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Rady Głównej Instytutów Badawczych oraz Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Udostępnij