„Przyjmowanie zagranicznych naukowców – wizy i legalizacja pobytu” - zapraszamy do udziału w webinarium - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

8 maja o godzinie 12:00 zapraszamy instytucje naukowe oraz uczelnie zatrudniające zagranicznych badaczy na szkolenie on-line, które poprowadzi Monika Zaremba z sieci EURAXESS Polska w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE. Podczas 1,5-godzinnego spotkania dowiedzą się Państwo m.in.:

- jakie są warunki wjazdu do Polski obywateli UE i z krajów trzecich,

- jak należy zalegalizować pobyt zagranicznego naukowca,

- czy naukowcy potrzebują zezwolenia na pracę,

- czy nadal obowiązkowy jest meldunek w Polsce,

- jak uzyskać PESEL i NIP przez cudzoziemca,

- oraz jakie są warunki pobytu cudzoziemców w Polsce podczas pandemii COVID-2019.

Zachęcamy Państwa do przesyłania pytań do p. Zaremby, na które odpowie na koniec webinarium. Pytania prosimy przesyłać do dnia  6 maja 2020 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do udziału - link do rejestracji dostępny tutaj

Monika Zaremba – w KPK PB UE od prawie 10 lat zajmuje się międzynarodową mobilnością naukową w ramach działalności w europejskiej sieci EURAXESS. Pani Zaremba na co dzień pomaga zagranicznym naukowcom przyjeżdżającym do Polski, a także instytucjom ich zatrudniającym. Ponadto udziela informacji na temat możliwości sfinansowania wyjazdów zagranicznych i przyjmowania zagranicznych badaczy w polskich instytucjach.

NAWA webinar info v4

Udostępnij