Rozpoczęła się 31. edycja targów i konferencji EAIE. Na miejscu w ramach wspólnej misji obecna jest NAWA oraz polskie uczelnie - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Finlandia, Helsinki, 4 dni, ponad 6000 uczestników – specjalistów z zakresu szkolnictwa wyższego. Właśnie rozpoczęła się 31. edycja konferencji i targów EAIE. Wydarzenie to należy do jednego z największych oraz najważniejszych spotkań branżowych na świecie. Raz w roku w jednym z europejskich miast spotykają się przedstawiciele uczelni, instytucji, agencji oraz organizacji działających na rzecz wymiany akademickiej z całego świata. Specjaliści oraz miłośnicy tematu, dyskutując w ramach sesji specjalistycznych poruszają kwestie związane ze szkolnictwem wyższym, umiędzynarodowieniem oraz edukacją. Przestrzeń wystawiennicza jest natomiast doskonałym miejscem nawiązania nowych kontaktów bądź podtrzymania już nawiązanej współpracy z partnerami.

Na miejscu nie mogło zabraknąć NAWA. W tym roku we wspólnej misji w ramach kampanii Ready, Study, Go! Poland, do Helsinek przyjechały z nami aż 24 uczelnie. Obecny jest również KRASP oraz przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nasza delegacja liczy blisko 60 osób.

Mimo że sesje rozpoczęły się już 24 września, to właśnie dzisiaj nastąpiła uroczysta inauguracja EAIE, w trakcie której mogliśmy wysłuchać przemówienia Simona Anholta – autora Good Country Index.

NAWA zorganizowała także sesję Joint or Double Degree Programmes: added value for students and universities (z udziałem DAAD i Diku Norwegian Agency for International Cooperation and Quality Enhancement in Higher Education. Gościem specjalnym sesji był dr inż. Tomasz Saryusz-Wolski, Dyrektor Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej). Sesja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestników EAIE. Sala, w której można było wysłuchać wystąpień, była wypełniona po brzegi.

Dużym zaszczytem była dla nas obecność na naszym stoisku Pana Marcina Tatarzyńskiego, Chargé d'affaires a.i., Ambasady RP w Helsinkach. W trakcie jego obecności oficjalnie otworzyliśmy nasze wspólne stoisko.

Przed nami kolejne dni targów i konferencji EAIE. Już w piątek odbędą się sesje z udziałem przedstawicieli polskich uczelni. My natomiast dyżurujemy na wspólnym stoisku i spotykamy się ludźmi, którzy mają ten sam cel, ale różne metody jego osiągania. Poznajemy dobre praktyki oraz być może przyszłych partnerów projektów i programów.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszej aktywności w tracie EAIE na Twitterze @NAWA_Poland

70785520 1359685870875106 8771825623761944576 n 1

70939952 2377001709062415 5232569282465890304 n 1

 

 

Udostępnij