Rozszerzenie naboru na kierunki medyczne w Programie im. gen. Andersa - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

NAWA informuje, iż w związku ze zmianami w przepisach Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, które obejmują wejście w życie art. 25 i 88 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. nadzór nad Collegium Medicum UJ w Krakowie i Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu sprawuje Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z uwagi na tę zmianę NAWA rozszerza nabór do Programu na kierunki medyczne w Collegium Medicum UJ w Krakowie i Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu i otwiera go dla cudzoziemców polskiego pochodzenia lub narodowości polskiej odbywających w roku akademickim 2018/2019 kurs przygotowawczy do studiów oraz studia na kierunkach medycznych na warunkach finansowych określonych przez Ministra Zdrowia.

O uczestnictwo w Programie mogą ubiegać się następujące osoby:

  • uczestnicy kursu przygotowawczego w roku akademickim 2018/2019, realizujący kurs na warunkach finansowych określonych przez Ministra Zdrowia,
  • studenci I-V roku studiów na kierunkach medycznych w Collegium Medicum UJ w Krakowie i Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu odbywający w roku akademickim 2018/2019 studia na warunkach finansowych określonych przez Ministra Zdrowia. W naborze mogą uczestniczyć stypendyści Ministra Zdrowia w roku akademickim 2018/2019 oraz osoby studiujące „na warunkach bez świadczeń i bez odpłatności za studia”.

Zmiana w Regulaminie Programu dostępna jest tutaj. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Studenci zagraniczni.

© WavebreakMediaMicro - stock.adobe.com

Udostępnij