Silna reprezentacja Polski na 33. edycji EAIE 2023 - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W tym roku aż 30 polskich instytucji będzie promować swoją ofertę na największych w Europie i jednych z największych na świecie targów i konferencji branżowej EAIE 2023 Rotterdam. Polska delegacja na wydarzeniu liczyć będzie ponad 60 osób.

W dniach 26-29 września 2023 r., Rotterdam będzie gościł ekspertów i sympatyków międzynarodowej mobilności w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego. „Connecting currents” to motyw przewodni tegorocznej konferencji, w ramach której odbędą się sesje i warsztaty umożliwiające doskonalenie wiedzy m.in. w zakresie internacjonalizacji.  W roku ubiegłym gospodarzem wydarzenia była Barcelona, a wzięło w nim udział ponad 6300 uczestników z ponad 90 krajów.

Więcej o tegorocznej edycji: https://www.eaie.org/rotterdam.html 

1200x627 ROTT23 WeAreExhibiting 1

 

Polskie stoisko „Study&Research in Poland”

NAWA, podobnie jak w latach ubiegłych jest oficjalnym organizatorem polskiego stoiska pod szyldem dwóch kampanii, które koordynuje tj. „Ready, study, Go! Poland!” oraz „Research in Poland”. Swoją ofertę na polskim stoisku będzie prezentować aż 30 polskich instytucji. Jest to największa reprezentacja, biorąc pod uwagę ostatnie edycje wydarzenia, a także pozostałe targi branżowe, które odbyły się w tym roku. Podkreślić należy, że liczba ta przekłada się na ponad 60-osobową delegację.

Pośród uczelni zarejestrowanych na wydarzenie są zarówno te publiczne jaki i niepubliczne, reprezentujące wszystkie typy uczelni oraz różne części kraju. Po raz pierwszy na polskim stoisku swoją ofertę prezentować będzie także Akademia Kopernikańska.

Wszystkich zainteresowanych nawiązaniem lub rozwijaniem partnerstw z polskimi instytucjami zachęcamy do odwiedzenia polskiego stoiska, zlokalizowanego pod numerem A76.

Lista instytucji, które będą odbywać dyżury na polskim stoisku (kolejność alfabetyczna):

AGH
Akademia Kopernikańska
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Gdański Uniwersytet Medyczny 
Katolicki Uniwersytet Lubelski
Politechnika Białostocka
Politechnika Gdańska
Politechnika Łódzka
Politechnika Opolska
Politechnika Poznańska
Politechnika Śląska
Publiczna Szkoła Policealna Edukacja
SGGW w Warszawie
SGH
Uczelnia Łazarskiego
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Jagielloński
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Merito WSB Poznań
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Uniwersytet Opolski
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Wrocławski 
Uniwersytet Zielonogórski

 

Oficjalne otwarcie polskiego stoiska odbędzie się 27 września o godz. 14:00. Weźmie w nim udział Ambasador RP w Hadze Margareta Kassangana.

 

Sesje z udziałem przedstawicieli polskich instytucji – zapraszamy do udziału

EAIE to nie tylko przestrzeń targowa do spotkań, rozmów i nawiązywania długofalowej współpracy. To również centrum doskonalenia, które odbywa się w ramach sesji tematycznych i warsztatów. W tym roku znajdują się wśród nich te przygotowane przez polskie instytucje ale i takie, w których Polacy występują gościnnie jako paneliści. To również sesje posterowe, na których w formie wizualnej można obejrzeć działania uczelni i porozmawiać o nich z przedstawicielem obecnym przy posterze.

Szczegółowy program: https://www.eaie.org/rotterdam/programme.html

Sesja What’s new in Poland

W środę 28 września w godz. 11:30 – 12:15 odbędzie się sesja Wha’ts new in Poland, której organizatorem jest NAWA. W dyskusji  moderowanej przez Dyrektora Generalnego NAWA dra Dawida Kosteckiego głos zabiorą Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler prof. UG oraz Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej Politechniki Poznańskiej dr hab. inż. Paweł Śniatała prof. PP. W panelu poruszona zostanie tematyka wsparcia dla Ukrainy na poziomie ponadnarodowym tj. w ramach programu NAWA „Solidarni z Ukrainą – Uniwersytety Europejskie”.

Więcej o sesji: https://www.eaie.org/rotterdam/programme/programme-overview/activity/6030.html

Sesja EN

 

NAWA będzie reprezentowana także w sesji „Promoting education and workforce access for Ukrainian refugees in Poland and beyond”: https://www.eaie.org/rotterdam/programme/programme-overview/activity/670.html

Aż w dwóch sesjach głos zabiorą przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego:

„Ignite: New perspectives, trends and lessons learned when studying abroad” https://www.eaie.org/rotterdam/programme/programme-overview/activity/6014.html 

„ERASMUS+ Blended Intensive Programmes: Overcoming administrative challenges and focusing on student suport” https://www.eaie.org/rotterdam/programme/programme-overview/activity/568.html

WSB Merito w swojej sesji skupi się na zarządzaniu w czasie konfliktu, proponując udział w sesji „How can universities implement effective internationalisation strategies in Times of conflict?” https://www.eaie.org/rotterdam/programme/programme-overview/activity/512.html

O wspólnych programach pomiędzy Unią Europejską a Japonią będzie można posłuchać na sesji „Challenges and opportunities in establishing joint degree programmes between the EU and Japan”, w której głos zabierze przedstawicielka Politechniki Warszawskiej https://www.eaie.org/rotterdam/programme/programme-overview/activity/67.html

„Hey, are you OK? Addressing mental health needs in Poland” to z kolei temat sesji posterowej, na którą zaprasza Politechnika Gdańska https://www.eaie.org/rotterdam/programme/programme-overview/activity/925.html

 

Do zobaczenia w Rotterdamie!

Udostępnij