Spotkanie ze stypendystami Programu im. Kirklanda w NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

24 października w siedzibie NAWA w Warszawie odbyło się spotkanie ze stypendystami Programu Stypendialnego im. Lane’a Kirklanda Fundacji Liderzy Przemian. Stypendyści odbywający 9-miesięczny staż współfinansowany przez naszą Agencję pochodzą między innymi z Gruzji, Ukrainy, Białorusi i Armenii. W większości posługują się językiem polskim na bardzo dobrym poziomie, mimo iż przebywają tu dopiero dwa miesiące.

Podczas spotkania studenci bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat poziomu kształcenia na polskich uczelniach. Podkreślali, że bardzo sobie cenią polskich wykładowców będących nie tylko teoretykami, ale również praktykami w swoich dziedzinach przekazując studentom wiedzę z obu tych perspektyw. Bardzo dobrze ocenili również infrastrukturę i wyposażenie sal wykładowych. Trzymamy kciuki za wszystkich stypendystów i życzymy im owocnego czasu w Polsce. 

Program Kirklanda oferuje stypendia na dwusemestralne studia doskonalące na polskich uczelniach. O stypendium mogą się ubiegać posiadający wyższe wykształcenie młodzi liderzy z 9 krajów: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Rosji i Ukrainy zainteresowani rozwojem demokracji, gospodarki i społeczeństwa obywatelskiego w swoich krajach i w regionie.

Pobyt na stypendium Kirklanda trwa 9,5 miesiąca i rozpoczyna się od programu orientacyjno-przygotowawczego. Po zakończeniu programu orientacyjnego stypendyści spędzają dwa semestry w jednym z pięciu ośrodków akademickich realizując indywidualny program dydaktyczno-naukowy. Stałym elementem programu akademickiego są też kursy języka polskiego organizowane w poszczególnych miastach.

 

20181024 155951

Udostępnij