Stypendia dla studentów i naukowców we Włoszech - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej Włoch przyznaje stypendia dla studentów i naukowców, którzy pragną odbyć staż we Włoszech. Celem programu grantowego jest promocja międzynarodowej współpracy kulturalnej, upowszechnienie znajomości języka, kultury i nauki włoskiej, a także przybliżenie systemu gospodarczego oraz technologii włoskiej na świecie. Wyjazdy przewidziane są w terminie od 1 stycznia 2020 do 31 października 2020.

Stypendia przeznaczone są nie tylko na studia, ale również na realizację programów szkoleniowych i naukowych we włoskich instytutach państwowych. Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem dedykowanego portalu do 30 maja 2019 r. do godz. 14:00 czasu włoskiego. Warunki przyznawania stypendiów, zasady składania wniosków oraz procedura selekcji zgłoszeń dostępne są na stronie: https://studyinitaly.esteri.it/

Dodatkowe informacje można pobrać również wersji angielskiej i włoskiej:

Wersja angielska

Wersja włoska

 

© william87 - stock.adobe.com

Udostępnij