Stypendia na staże naukowe w Kanadzie - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

University of Toronto May 2009

Już wkrótce dostępna będzie oferta programów NAWA, a tymczasem zachęcamy do skorzystania ze stypendiów na staże naukowe na Uniwersytecie Torontońskim. Program Języka Polskiego i Literatury Polskiej na Uniwersytecie Torontońskim oferuje dwa rodzaje stypendiów dla studentów z Polski: 

  • Stypendium dla studentów studiów doktoranckich i magisterskich uzupełniających (na kierunkach humanistycznych), krótkoterminowy staż naukowy na UofT (Visiting Graduate Student Award) na rok 2018-19. 

Polonistyka na Wydziale Języków i Literatur Słowiańskich na Uniwersytecie Torontońskim kieruje swoją ofertę do młodych naukowców zainteresowanych prowadzeniem badań w Ameryce Północnej. Komisja stypendialna weźmie pod uwagę przede wszystkim założenia projektów badawczych, które kandydaci chcieliby zrealizować na tutejszym uniwersytecie, a także ich kompatybilność z działalnością Programu Języka Polskiego i Literatury Polskiej na UofT (University of Toronto). Kandydaci mogą składać wnioski na pobyt 6-, 12- lub 24-tygodniowy. Wizyta może odbyć się w terminach od połowy września do połowy maja. Rekrutacja trwa do 21 stycznia 2018 r.

Więcej informacji znajduje się w załączeniu: pdfVisiting-Graduate-Student-Stipend-2018-9.pdf114.45 KB

  • Stypendium dla studentów rozpoczynających studia doktoranckie lub magisterskie uzupełniające na Polonistyce na Wydziale Języków i Literatur Słowiańskich na UofT (Graduate Student Scholarship).

Stypendium kierowane jest do studentów rocznych magisterskich studiów uzupełniających bądź studiów doktoranckich, przyjętych na studia polonistyczne na Uniwersytecie Torontońskim (UofT). W przypadku doktorantów, stypendium może być odnawialne i wydłużyć się maksymalnie do 4 lat. Kandydaci na studia polonistyczne muszą spełnić określone wymagania. Termin przesyłania aplikacji upływa 15 grudnia 2017 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku 2018 roku.

Więcej informacji znajduje się w załączeniu: pdfGraduate-Student-Scholarship-2018.pdf145.05 KB

Udostępnij