Stypendia rządowe dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych w Izraelu - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

NAWA zachęca polskich studentów, doktorantów i pracowników naukowych  do nawiązania kontaktu z izraelskimi uczelniami i ubiegania się o stypendia naukowo-badawcze w Izraelu. Izrael należy do światowych liderów naukowych, wśród jego obywateli jest wielu noblistów, w tym pochodzenia polskiego.

Na podstawie "Programu wykonawczego na lata 2011-2014" do "Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Państwa Izrael o współpracy kulturalnej, naukowej i oświatowej" strona izraelska przyznaje, co roku:

  • 5 stypendiów specjalistycznych na 8-miesięczny (rok akademicki) pobyt naukowo-badawczy w Izraelu dla studentów, doktorantów i młodych naukowców;
  • 1 stypendium na 8-miesięczny (rok akademicki) pobyt naukowobadawczy dla studentów i pracowników naukowych, reprezentujących różne dziedziny, w tym studia artystyczne;
  • 4 stypendia na letni kurs języka hebrajskiego, tzw. ulpan. 

Stypendium obejmuje opłatę za studia i częściowo pokrywa koszty pobytu w Izraelu. Nie obejmuje natomiast biletu lotniczego. Termin składania wniosków do NAWA upływa 9 grudnia 2018 r. Więcej szczegółowych informacji na temat stypendium znajduje się w zakładce Naukowcy tutaj.

W razie pytań prosimy o kontakt z Pionem Programów dla Naukowców.

Udostępnij