Stypendia Study in Wroclaw - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 

Projekt „Study in Wroclaw” powstał w 2006 roku w wyniku wspólnej inicjatywy władz miasta Wrocławia i rektorów uczelni wrocławskich. Głównym celem projektu jest promocja Wrocławia jako dynamicznego ośrodka akademickiego oraz promocja wrocławskich uczelni i oferty edukacyjnej poza granicami kraju a także wsparcie kandydatów w procesie rekrutacji.

W ramach projektu „Study in Wroclaw” można aplikować na ponad 250 kierunków na wybranych wrocławskich uczelniach i ubiegać o jedno z około 40 miejsc przyznanych na zasadach zwolnienia z opłat za studia. Ilość bezpłatnych miejsc deklarowanych przez partnerskie uczelnie jest zróżnicowana. Zasady przyznawania bezpłatnych miejsc są uwarunkowane regulaminem projektu i odrębnymi regulaminami poszczególnych uczelni. Ubiegając się o bezpłatne miejsca przystępuje się do konkursu, komisje uczelniane na podstawie złożonych dokumentów wyłaniają laureatów, którzy rozpoczynają studia na zasadach zwolnienia z opłat.

Zasady ubiegania się o bezpłatne miejsca w ramach projektu są co roku konsultowane i ustalane z uczelniami partnerskimi. Ilość miejsc i warunki rekrutacji mogą ulec zmianie. Aktualne warunki ubiegania się o bezpłatne miejsca projektu „Study in Wroclaw” są publikowane w połowie kwietnia na stronie www.study-in-wroclaw.pl w zakładce „Uczelnie”

Udział w projekcie mogą brać obywatele następujących państw: Ukraina, Rosja, Białoruś, Mołdawia, Kazachstan, Armenia, Gruzja, Azerbejdżan, Uzbekistan, Turkmenistan.

Przez projekt można aplikować na studia I stopnia (licencjackie), II stopnia (magisterskie) bądź jednolite magisterskie.

Udział w projekcie „Study in Wroclaw” to nie tylko szansa na bezpłatne studia. Dodatkowo cudzoziemcy przejeżdżający do Wrocławia mogą liczyć na informacyjno-konsultacyjne wsparcie przed i w trakcie rekrutacji na wrocławskie uczelnie. W ramach projektu prowadzone są zajęcia i spotkania integracyjne sprzyjające szybszej adaptacji w nowym środowisku.

Projekt „Study in Wroclaw”

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Pl. Solny 14

50-062 Wrocław

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.study-in-wroclaw.pl

tel. +48 71 776 71 33

kom. +48 728 388 907 (Viber)

Udostępnij