Szwajcarskie stypendia rządowe - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Zachęcamy do skorzystania z oferty stypendialnej szwajcarskiego rządu dla wybitnych naukowców i artystów zagranicznych.

Za pośrednictwem szwajcarskiej Federalnej Komisji Stypendialnej dla Studentów Zagranicznych Konfederacja Szwajcarska przyznaje zagranicznym studentom i naukowcom różnego rodzaju stypendia na studia podyplomowe na wszystkich kierunkach, jak również w ograniczonym zakresie stypendia artystyczne. Są to:

  • uniwersyteckie stypednia na pobyty badawcze, studia doktoranckie i postodktoranckie na szwajcarskich uniwersytetach, politechnikach i w szwajcarskich wyższych szkołach zawodowych (program nie obejmuje studiów licencjackich i magisterskich)
  • stypendia artystyczne na studia magisterskie w szwajcarskich wyższych szkołach zawodowych i konserwatoriach (dostępne tylko dla ograniczonej grupy krajów)

Warunki ubiegania się o stypendia oraz dalsze informacje dotyczące oferty stypendialnej dostępne są (z podziałem na kraje) na stronie internetowej Federalnej Komisji Stypendialnej dla Studentów Zagranicznych - Eidgenössischen Stipendienkommission für ausländische Studierende (ESKAS).

 

Jeżeli spełniają Państwo kryteria ubiegania się o stypendium, bliższe informacje oraz formularze mogą Państwo otrzymać zwracając się do następujących biur:

Stypendia uniwersyteckie (pobyty badawcze, studia doktoranckie i postdoktoranckie):

Elżbieta Dybcio-Wojciechowska

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej,

ul. Polna 40

00-635 Warszawa

tel.: 22 393 35 24

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Stypendia artystyczne:

Eliza Kujan

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej

Krakowskie Przedmieście 15/17

00-071 Warszawa

tel.: 22 55 15 786

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wnioski wraz z załącznikami (w dwóch kompletach) należy składać do właściwego biura najpóźniej do dnia 13 listopada 2020 roku.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Panią Agnieszką Arzt, pracownikiem Ambasady Szwajcarii w Warszawie, tel.: 2 521 32 25; e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdjęcie: ©Zarya Maxim- stock.adobe.com.

Udostępnij