Webinarium dla młodzieży polonijnej zainteresowanej studiami I stopnia i jednolitymi magisterskimi w Polsce - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Już w najbliższy wtorek tj. 17 maja 2022 r. odbędzie się spotkanie online dla młodzieży polonijnej zainteresowanej programem Anders NAWA na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie w Polsce.

Już w najbliższy wtorek tj. 17 maja 2022 r. odbędzie się spotkanie online dla młodzieży polonijnej zainteresowanej programem Anders NAWA na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie w Polsce.

Program Anders NAWA to jeden z flagowych programów Agencji. Skierowany jest on do młodzieży polonijnej zamieszkującej różne części świata, zainteresowanej podjęciem studiów w Polsce. Każdego roku nabór wniosków cieszy się dużym zainteresowaniem, a odnosząc się choćby do roku ubiegłego warto podkreślić, iż stypendia zostały przyznane aż 600 wnioskodawcom!

Program dla kogo?

O udział w programie starać się mogą osoby, które posiadają udokumentowane polskie pochodzenie, Kartę Polaka lub posiadają polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju i które odbywały cały okres kształcenia na poziomie szkoły średniej poza granicami Polski.

W ramach Programu oferowane jest comiesięczne stypendium Dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w uczelniach nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki oraz możliwość odbycia studiów w uczelniach nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw zdrowia (kierunki medyczne) oraz ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego (kierunki artystyczne).

Studia mogą być poprzedzone rocznym kursem przygotowawczym do studiów w Polsce (również na warunkach stypendialnych). Celem kursu przygotowawczego jest pogłębienie znajomości języka polskiego oraz wiedzy z przedmiotów kierunkowych związanych z tokiem przyszłych studiów.

Webinarium informacyjne dla kandydatów na studia I stopnia lub jednolite studia magisterskie w Polsce

Z dniem 12 maja zamknięty został nabór na studia II stopnia. Natomiast do 15 lipca wciąż można składać wnioski na studia I stopnia lub jednolite studia magisterskie. I właśnie dla tej grupy, która dopiero rozpocznie swoją przygodę ze studiami i nadal zastanawia się nie tyle jaki kierunek wybrać lecz, w którym kraju rozpocząć naukę, we współpracy ze Stacją Naukową Polskiej Akademii Nauk w Rzymie, już 17 maja zorganizujemy webinarium informacyjne. Włochy to kraj szczególnie ważny w historii zasług patrona programu. Wskazać tu należy choćby na fakt zdobycia wzgórza Monte Cassino przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Choć w ten symboliczny sposób spotkanie organizujemy we współpracy z PAN Rzym, będzie ono otwarte dla wszystkich zainteresowanych złożeniem aplikacji do programu.

Będzie to doskonała okazja do spotkania z koordynatorem programu, wysłuchania prezentacji ale także zadania pytań. Ponadto w spotkaniu udział weźmie stypendysta jednej z dotychczasowych edycji, który chętnie podzieli się własnymi doświadczeniami.

Udział w spotkaniu nie wymaga wcześniejszej rejestracji. W dniu spotkania o godz. 19:30, wystarczy kliknąć w link, by połączyć się z wydarzeniem: https://tjclick.clickmeeting.com/zostan-stypendysta-programu-anders-nawa-?_ga=2.155679291.1837568342.1652346843-1754868517.1635156368 

W związku z ograniczonym czasem spotkania, celem jego usprawnienia, zachęcamy do wcześniejszego wysyłania pytań na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz wpisaniem w tytule wiadomości: Pytanie na webinarium na temat programu Anders NAWA

anders plakat www.nawa v.3

 

Dowiedz się więcej o programie: Ogłoszenie o naborze wniosków do programu Anders NAWA na studia I stopnia lub jednolite studia magisterskie

Udostępnij