Wizyta delegacji Rządu Prowincji Syczuan w NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

25 kwietnia 2018 r. przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej spotkali się z delegacją z Chin, reprezentującą Departament Edukacji Rządu Prowincji Syczuan. Goście odwiedzili Polskę na czele z zastępcą Sekretarza Generalnego Panem Li Guanghua. Delegacji towarzyszyli przedstawiciele Fundacji Edukacji Polsko-Chińskiej - Prezes Fundacji dr Filip Czernicki, Pan Tadeusz Chomicki, Ambasador tytularny i Przewodniczący Rady Programowej Fundacji, a także Li Wenlong z Biura FEPCh w Pekinie.

Przedstawiciele NAWA na czele z dr Zofią Sawicką, zastępcą dyrektora NAWA zaprezentowali możliwości współpracy pomiędzy Polską a Chinami. Tematyka rozmów dotyczyła oferty programowej NAWA, promocji polskiego szkolnictwa wyższego i języka polskiego w Chinach oraz obecności NAWA i polskich uczelni na targach China Education Expo, które odbędą się 25 października w Chengdu. NAWA będzie organizatorem polskiego stoiska w ramach kampanii Ready, Study, GO! Poland.

Delegacja Rządu z Prowincji Syczuan przyjechała do Polski, by wziąć udział w chińskich targach edukacyjnych, które 26 kwietnia rano otworzyła dr Zofia Sawicka, zastępca dyrektora NAWA. Targi mają na celu przedstawienie polskim studentom i uczelniom potencjału syczuańskich uniwersytetów i szkół wyższych, zachęcenie do podejmowania nauki w Syczuanie, a także zapoznanie się z ofertą polskich uczelni pod kątem zwiększania w Polsce liczby studentów z Chin. Przedstawiciele z Syczuanu omówią w Warszawie możliwości nawiązania dwustronnej współpracy akademickiej (m.in. wymiana studentów i pracowników naukowych, współpraca badawcza, dwustronne wizyty naukowe). W targach bierze udział 16 uczelni z Prowincji Syczuan.

 

P1010251

Udostępnij