Wizyta przedstawicieli władz Pekinu w NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W mijającym tygodniu NAWA gościła w swojej siedzibie przedstawicieli Beijing Municipal Bureau of Human Resources and Social Security. Z chińską delegacją rozmawialiśmy na temat wzmocnienia kooperacji w zakresie współpracy pomiędzy uczelniami i jednostkami naukowymi oraz o możliwościach związanych z wymianą naukowców.

24 maja przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej: Zastępca Dyrektora dr Zofia Sawicka oraz kierownicy Pionów Programów dla Naukowców, Instytucji i Studentów wraz z Pionem Komunikacji i Promocji spotkali się z reprezentacją pekińskiej instytucji rządowej odpowiedzialnej m.in. za zwiększanie mobilności pracowników naukowych - Beijing Municipal Bureau of Human Resources and Social Security. Mieliśmy przyjemność zaprosić do naszej siedziby w Warszawie Dyrektora Generalnego Biura Pana Xu Xi, Dyrektora Administracyjnego Pana Ma Zhaojun i Kierowników poszczególnych departamentów instytucji: Division of Foreign Experts, Foreigners Employment Affairs i Division of Experts & Postdoctoral Affairs.

W trakcie wizyty dr Zofia Sawicka przedstawiła gościom misję oraz priorytety NAWA, a także opowiedziała o programach prowadzonych przez Agencję. Dyrektor Xu Xi przybliżył uczestnikom spotkania projekty prowadzone przez pekińskie Biuro, a także zwrócił uwagę na potencjalne obszary kooperacji, jak m.in. wymiana pracowników naukowych z Polską i wsparcie dla współpracy międzyuczelnianej. Ogłoszony w maju program Akademickich Partnerstw Międzynarodowych dający m.in. możliwość realizacji wspólnych konferencji naukowych oraz planowany na jesień 2018 program Średniookresowych wyjazdów doktorantów wzbudziły szczególne zainteresowanie strony chińskiej, która podkreśliła jak istotna jest dla nich współpraca akademicka z Polską.

 

P1010288

 

P1010297

 

P1010314

Udostępnij