Wyniki naboru w Programie Polskie Powroty - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

NAWA z przyjemnością informuje wszystkich zainteresowanych o wynikach naboru do pierwszej edycji Programu Polskie Powroty. Informacje dotyczące zakwalifikowanych wnioskodawców dostępne są w zakładce Naukowcy tutaj. Wszystkim beneficjentom serdecznie gratulujemy.

Dwudziestu dwóch polskich naukowców, którzy w ramach programu rozpoczną pracę w polskich jednostkach naukowych pracowali dotychczas w najlepszych uczelniach lub jednostkach badawczych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Hiszpanii, a także Singapurze czy Korei Południowej. W najbliższym czasie dołączą do badaczy w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie.

Współczesna nauka jest nierozerwalnie związana z procesem globalnej wymiany wiedzy. Program Polskie Powroty umożliwi polskim naukowcom powrót do kraju i podjęcie przez nich zatrudnienia w krajowych uczelniach lub jednostkach naukowych. Program stworzy im optymalne warunki prowadzenia w Polsce badań naukowych lub prac rozwojowych na światowym poziomie. Środki uzyskane w ramach Polskich Powrotów pozwolą na zapewnienie wynagrodzenia na poziomie europejskim oraz na stworzenie Grupy Projektowej (zespołu badawczego). Krajowe uczelnie i jednostki naukowe pozyskają do współpracy specjalistów posiadających doświadczenie międzynarodowe oraz wiedzę z zakresu najnowszych trendów badawczych w swojej dyscyplinie naukowej.

 

Powroty 07.11

 

Udostępnij