Zapraszamy do odwiedzenia polskich stoisk w trakcie targów edukacyjnych i wydarzeń branżowych w drugiej połowie września - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wszyscy, którzy na bieżąco śledzą naszą stronę, zapewne wiedzą, że druga połowa września będzie u nas czasem rozjazdów. Od kilku miesięcy pracujemy nad organizacją wyjazdów na wydarzenia, które odbędą się prawie równolegle! Poniżej zamieszczamy przypomnienie o tym, co nas czeka na koniec miesiąca, oraz kilka szczegółów dotyczących misji promujących polskie szkolnictwo wyższe. W wydarzeniach w ramach kampanii Ready, Study, Go! Poland,  na wspólnym stoisku będą z nami obecne polskie uczelnie i instytucje związane ze szkolnictwem wyższym.

  1. Targi i konferencja EAIE, 24-27 września 2019 r., Helsinki, Finlandia. EAIE (European Association for International Education)założona w 1989 roku, jest jedną z największych na świecie organizacji pozarządowych działających w obszarze edukacji, w szczególności zajmuje się szkolnictwem wyższym, a organizowana przez nią konferencja jest najważniejszym wydarzeniem branżowym w Europie. W tym roku EAIE odbędzie się po raz 31. Na naszym wspólnym stoisku będą obecne 24 uczelnie i instytucje szkolnictwa wyższego w Polsce. NAWA organizuje również sesję Joint or Double Degree Programmes: added value for students and universities (z udziałem DAAD i Diku Norwegian Agency for International Cooperation and Quality Enhancement in Higher Education, gościem specjalnym sesji będzie dr inż. Tomasz Saryusz-Wolski dyrektor Centrum Kształcenie Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej). Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.eaie.org/helsinki.html
  2. Misja edukacyjna w Wietnamie, 26-30 września 2019 r. (Hanoi, Ho Chi Minh City). Delegacja NAWA oraz przedstawiciele polskich uczelni wezmą udział w targach edukacyjnych „Study in Europe” oraz w wydarzeniach towarzyszących. W jednym i drugim mieście dla uczestników delegacji zostaną zorganizowane m.in. spotkania z przedstawicielami uczelni wietnamskich w formule okrągłego stołu (B2B). W misji edukacyjnej weźmie udział 17 uczelni i instytucji szkolnictwa wyższego w Polsce. W ostatnich latach obserwowany jest wzrost liczby studentów z Wietnamu na polskich uczelniach: 292 (2017/2018); 256 (2016/2017); 234 (2015/2016); 205 (2014/2015); 214 (2013/2014). Współczynnik wzrostu w latach 2014-2018: 1,4.
  3. Study in Europe, Katmandu, Nepal, 27-28 września 2019 r. Targi Study in Europe w Nepalu organizowane są przez Delegaturę UE. Będzie to kontynuacja udanego zeszłorocznego debiutu – w 2018 r. imprezę odwiedziło ponad 1100 osób. W tym roku, poza reprezentantem NAWA wizytę na targach zapowiedział przedstawiciel Ambasady RP w Nowym Delhi. Liczba studentów z Nepalu w Polsce systematycznie rośnie, z 77 osób w 2014 r. do ponad 400 w 2018 r. W ubiegłym roku pierwszy student z Nepalu uzyskał w Polsce doktorat.
  4. International Education Fair 2019, 4-14 października 2019 r., Kazachstan (Nur-Sułtan, Szymkent, Ałmaty). Targi organizowane są przez Centrum Programów Międzynarodowych „Bolashak”. W delegacji NAWA weźmie udział 20 uczelni oraz instytucji szkolnictwa wyższego w Polsce. Program obejmuje udział w targach w Nur-Sułtanie, Szymkencie i Ałmaty, a także spotkania z Polonią, młodzieżą licealną i na miejscowych uczelniach. W Polsce studiuje obecnie ponad 1100 osób z Kazachstanu, w tym ponad 100 w ramach programu Andersa i ponad 40 w ramach dwustronnej umowy dot. współpracy w dziedzinie edukacji.

Dodatkowo NAWA wspiera Ambasadę RP w Singapurze w organizacji polskiego stoiska na targach “Study in Europe”, które 28 września 2019 r. odbędą się w Singapurze. Wydarzenie to jest organizowane corocznie przez Delegaturę UE i na stałe wpisało się w program wydarzeń edukacyjnych w państwie. Kolejne edycje targów odwiedza corocznie ok. 2000 osób - potencjalnych studentów, ich rodziców, jak i doradców ds. wyboru studiów z tut. szkół średnich.

Wydarzenia zbliżają się wielkimi krokami! Trzymajcie kciuki za powodzenie naszych misji!

Udostępnij