Webinarium „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?” z udziałem dyrektora NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Dr Dawid Kostecki, 15 maja o godzinie 18:00 będzie gościem podcastu „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?”. Prof. Dariusz Jemielniak porozmawia z nim m.in. o mobilności naukowej i międzynarodowej współpracy akademickiej oraz o podsumowaniu I Kongresu Umiędzynarodowienia.

W trakcie rozmowy omówiona zostanie rola Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w tworzeniu międzynarodowych sieci badawczych i pomocy przy realizacji projektów, które przekraczają granice i dyscypliny.

Dr Kostecki podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym wsparcia mobilności naukowej, która stanowi kluczowy element w karierze każdego badacza.

 

Dawid Kostecki 1

 

Jak możemy przeczytać na stronie Polskiej Akademii Nauk (PAN) - "Poruszymy tematykę międzynarodowej współpracy akademickiej, która jest nie tylko motorem napędowym innowacji, ale również platformą dla wymiany kulturowej i intelektualnej. W obliczu obecnych wyzwań globalnych, takich jak zmiany klimatyczne, pandemie czy konflikty międzynarodowe, rola nauki w budowaniu mostów między narodami jest nieoceniona. Omówimy, w jaki sposób NAWA przyczynia się do rozwoju polskich naukowców, pomagając im w tworzeniu międzynarodowych sieci badawczych i realizacji projektów, które przekraczają granice i dyscypliny".

Na spotkaniu nie zabraknie również podsumowania zakończonego wczoraj w Gdańsku I Kongresu Umiędzynarodowienia poświęconego szkolnictwu wyższemu.

Rozmowa odbędzie się w środę, 15 maja, o godz. 18.00 i będzie transmitowana na żywo na profilach Polskiej Akademii Nauk w serwisach społecznościowych FacebookLinkedIn oraz YouTube. Wszędzie tam widzowie będą mogli zadawać uczestnikom dyskusji pytania.

Zapraszamy!

„Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?” to cykl spotkań organizowanych z inicjatywy wiceprezesa Polskiej Akademii Nauk, prof. Dariusza Jemielniaka. W rozmowach poruszane są kwestie szkolnictwa wyższego i systemu nauki.

Udostępnij