Zapraszamy na cykl webinariów "Ready, Study, GO! Poland for international students in Poland" - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej w ramach kampanii "Ready, Study, Go! Poland" organizuje cykl webinariów dla studentów pod hasłem "Ready, Study, Go! Poland for students in Poland!".

Webinaria prowadzone są w języku angielskim, a nagrania dostępne są na kanale NAWA na YouTube oraz na profilu Study in Poland - Ready, Study, GO! Poland na Facebooku.

Kolejne webinarium "Student-employability in (post) COVID-19 Europe" odbędzie się 6 maja, o 16.30, a udział w nim wezmą eksperci z całej Europy, a tematy będą dotyczyły rynku pracy w dobie COVID-19, kompetencji i umiejętności przyszłości. W webinarium udział wezmą: 

Moderator: Edyta Lachowicz-Santos - University of Economics in Katowice, Poland

Mówcy: Jim Campbell - Abertay University, United Kingdom, Marije Bedaux - Leiden University, the Netherlands, Karol Ovesny - WorkSpace Europe, Slovak Republic, Juan Santos - Mecalux Sp. z z.o.o., PolandElke van der Valk - Fontys University of Applied Science, the Netherlands

Rejestracja znajduje się pod linkiem: 

https://tjclick.clickmeeting.pl/student-employability-in-post-covid-19-europe/register

W ramach cyklu do tej pory odbyły się następujące webinaria:

  • Pierwsze z cyklu webinarium - "Student alone at home"- odbyło się w poniedziałek (30 marca 2020, godz. 14:30). Poprowadził  je psycholog Maciej Gendek i jego celem było zidentyfikowanie problemów i emocji jakie mają studenci zagraniczni w Polsce, było ono także poświęcone m.in. takim zagadnieniom jak radzić sobie ze stresem czy z koniecznością pozostawania w izolacji społecznej. 

  • Drugie webinarium, które odbyło się w miniony piątek poprowadziła dr Marta Porębiak, psycholog i psychoterapeutka, wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS. Webinarium było poświęcone technikom i metodom, które mają na celu zniwelowanie lęków oraz negatywnych myśli, uczestnicy usłyszeli również konkretne porady i wskazówki w jaki sposób motywować się do codziennego działania i podtrzymywać swoją produktywność. 

  • Kolejne webinarium pt. "Student alone at home - stay positive" poprowadziła kierowniczka Biura Współpracy Międzynarodowej na Uniwersytecie Łódzkim, Liliana Lato. Podczas webinarium studenci dowiedzieli się jak podtrzymywać pozytywne nastawienie oraz pogodę ducha, a także jak efektywnie pracować z domu.

  • Następne webinarium odbyło się z udziałem Dagmary Bożek, naukowca, polarniczki, pisarki i tłumaczki, która ze względu na swój charakter pracy, większość czasu spędza w izolacji na Polskiej Stacji Polarnej na Spitzbergenie. Polarniczka opowiedziała o swojej pracy, o tym w jaki sposób pracuje się w izolacji, a także o sposobach na motywowanie się i ciekawostkach z życia codziennego w takich specyficznych warunkach funkcjonowania. 

  • Piąte webinarium zostało poświęcone przedstawieniu polskiego odkrycia w walce z koronawirusem COVID-19, jakim było wynalezienie przez polskich naukowców z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu pierwszego polskiego testu diagnostycznego! O pracy nad jego wynalezieniem opowiedziała Prof. ICHB PAN dr hab. Katarzyna Rolle.
  •  24 kwietnia 2020 gościem webinaru była Dr Karolina Mania z Uniwersytet Jagiellońskiego, prawnik, twórca i gospodarz audycji radiowej "Mania nauki", popoularyzator nauki, która opowiedziała o wadze rzetelnej informacji oraz o. fake newsach, które zalewają internet siejąc dezinformację.  

 

Zapraszamy również do śledzenia informacji o webinarach na stronie: https://go-poland.pl/news/new-webinar-series

Udział w webinarach jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować. 

RSGPforStudents Webinar no6 poster

 

Udostępnij