Dyrektor Biura Finansowo-Księgowego (nr ref. 2/BFK/2024) - NAWA

Termin przyjmowania zgłoszeń: 29.02.2024

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 10.03.2024

Wymiar etatu: 1

Liczba wakatów: 1

Rodzaj umowy: umowa o pracę

Miejsce wykonywania pracy: Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • · Przygotowywanie projektu planu finansowego Agencji ( przygotowywanie druków planistycznych, projektu planu, planu finansowego Agencji).
  • · Aktualizacje i zmiany Planu Finansowego Agencji na przestrzeni roku.
  • · Bieżące monitorowanie postępu wykorzystania Planu finansowego ( w podziale na źródła finansowania).
  • · Udział z sprawozdawczości Agencji oraz pracach planistycznych- współpraca lub przygotowanie sprawozdań: z wykonania planu finansowego, wykonania ustawy budżetowej, wykonania dotacji, z działalności, planu działalności Agencji.
  • · Współpraca z Główną Księgową w zakresie przygotowania sprawozdania finansowego Agencji.
  • · Obsługa decyzji i umów o dotacje- konsultacje zapisów, zgłaszanie konieczności zmian, przygotowywanie wniosków o płatność i harmonogramów płatności.
  • · Monitoring budżetów Biur Agencji- współpraca z Zespołem Zamówień Publicznych nad przygotowaniem i wykonaniem budżetów Biur w ramach dostępnych środków na dany rok.
  • · Akceptacja dokumentów w zakresie potwierdzania zabezpieczenia środków finansowych w planie Agencji niezbędnych w realizacji zakupów tj. wniosków o dokonanie zakupu/ wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
  • · Udział w pracach koncepcyjnych i strategicznych w zakresie określania zasad finansowych realizowanych przez NAWA programów wsparcia.
  • · Zarządzanie, planowanie, organizowanie, koordynowanie, kontrolowanie pracy i realizacji zadań podległych Zespołów, w tym Zespołu rozliczeń finansowych i kontroli Beneficjentów oraz Zespołu księgowości.
  • · Współpraca z instytucjami zewnętrznymi, organami administracji rządowej - głównie ministerstwem nauki i szkolnictwa wyższego.

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • · wykształcenia wyższego; preferowane ekonomiczne (finanse, rachunkowość);
  • · minimum rok pracy na stanowisku kierowniczym z podległym zespołem
  • · minimum cztery lata w obszarze finansów, controllingu, rachunkowości zarządczej
  • · minimum cztery lata doświadczenia w obszarze nadzoru finansowego nad programami wsparcia, w tym finansowanymi ze środków pochodzących z Unii Europejskiej
  • · gruntowna wiedza z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej oraz znajomość zagadnień controllingu
  • · wiedza ogólna dotycząca profilu działalności instytucji publicznych (szczególnie państwowych osób prawnych)
  • · znajomość ustaw: o rachunkowości, finansach publicznych, VAT, CIT oraz przepisów wykonawczych;
  • · bardzo dobrej znajomość obsługi komputera (Excel, Word);
  • · znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym w mowie i piśmie;
  • · umiejętność zarzadzania zespołem;
  • · wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne oraz konstruktywna komunikacja w relacjach zawodowych
  • · umiejętności planowania i organizacji pracy własnej;
  • · analitycznego myślenia;
  • · inicjatywy i zaangażowania;

Dodatkowym atutem będą:

  • · doświadczenie w pracy w systemie finansowo-księgowym ENOVA, wiedza w zakresie możliwości rozwojowych systemu

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w centrum Warszawy – metro Politechnika;
  • benefity: prywatną opiekę medyczną, 13-tą pensję;
  • ciekawą i stabilną pracę przy prestiżowych projektach w dynamicznie rozwijającej się organizacji;
  • możliwość pogłębiania wiedzy, podnoszenia kwalifikacji, szkolenia;
  • miłą atmosferę pracy.

Zainteresowanych kandydatów prosimy o aplikowanie poprzez formularz dostępny pod adresem:

Prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych przez NAWA oraz o zawarcie w CV  klauzul zamieszczonych poniżej.

w przypadku aplikowania na konkretne stanowisko:

 w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji:

 Obowiazek-informacyjny---rekrutacja-NAWA