Wsparcie Uniwersytetów Europejskich - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

FERS RP UE NAWA poziom kolor

Celem programu „jest wsparcie tworzenia i utrzymania międzynarodowych partnerstw akademickich jako uzupełnienie do działań podejmowanych w programie Erasmus+, związanych z funkcjonowaniem sojuszy Uniwersytetów Europejskich.

Kompleksowe wsparcie finansowe kierowane jest do krajowych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki spełniających jeden z poniższych warunków:

  • instytucja planuje lub przygotowuje się do podjęcia współpracy w ramach partnerstw w Inicjatywie Uniwersytetów Europejskich (IUE).
  • instytucja jest członkiem partnerstwa w ramach IUE.
  • instytucja jest członkiem partnerstwa, którego projekt złożony w ramach konkursu IUE uzyskał pozytywny wynik oceny merytorycznej, ale nie otrzymał finansowania ze względu na wyczerpanie alokacji (tzw. Seal of Excellence)

W ramach Programu uprawnione są działania polegające na:

  • rozwijaniu działań wspierających międzynarodową aktywność związaną z budowaniem i utrzymaniem strategicznych partnerstw akademickich i ponadnarodowych sojuszy, w tym działania ukierunkowane na aktywizację uczelni w ramach Uniwersytetów Europejskich. Mogą to być działania przygotowujące do aktywnego udziału w naborach do programu Uniwersytety Europejskie lub działania synergiczne i komplementarne do udziału uczelni w realizacji projektów programu Uniwersytety Europejskie;
  • wypracowaniu i wdrożeniu współpracy z partnerami zagranicznymi opartej na długofalowej relacji w obszarze umiędzynarodowienia;
  • budowaniu potencjału podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki na arenie międzynarodowej poprzez promowanie najlepszych praktyk oraz innowacyjnych rozwiązań;
  • przygotowaniu narzędzi lub realizacji działań prowadzących do zwiększania liczby istniejących partnerstw lub rozwijania skuteczności istniejącej współpracy w celu przyspieszenia procesu transformacji szkolnictwa wyższego (np. wspólne programy kształcenia, strategie, mikropoświadczenia)."

Programu jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. Wsparcie sojuszy Uniwersytetów Europejskich o numerze FERS.01.05-IP.08-0219/23 (Projekty FERS).

 

Osoby do kontaktu:

Paweł Skubida

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

+ 48 451 058 600

Udostępnij