Program im. Stanisława Ulama – Seal of Excellence - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

ULAM SofE poziom

Celem programu jest zwiększenie stopnia umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych. Wniosek w programie składa indywidualnie naukowiec, posiadający co najmniej stopień doktora albo równorzędny stopień uzyskany za granicą, który wraz z instytucją polskiego systemu szkolnictwa wyższego i nauki uzyskał certyfikat Seal of Excellence w ramach programu Działania "Maria Skłodowska-Curie" Postdoctoral Fellowships. NAWA uznaje certyfikat MSCA Seal of Excellence jako wiążącą weryfikację jakości wniosku. Finansowanie w ramach programu obejmuje comiesięczne stypendium na czas pobytu naukowego w polskim ośrodku goszczącym, uwzględniające koszty utrzymania oraz dodatek mobilnościowy. Ścieżka wnioskowania dla naukowców posiadających certyfikat  MSCA Seal of Excellence została uruchomiona w ramach naboru w programie Ulam NAWA.

Program zapewnia finansowanie stypendium obejmującego koszty pobytu naukowego w Polsce, który może trwać od 6 do 24 miesięcy.

Dzięki programowi możliwy będzie stopniowy wzrost liczby zagranicznych naukowców zaangażowanych w badania naukowe i dydaktykę w Polsce, a także nawiązanie bądź pogłębienie kontaktów międzynarodowych z zagranicznymi instytucjami.

Dane kontaktowe:

Biuro Programów dla Naukowców
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+ 48 22 390 35 27

Udostępnij