Berlińska edycja konferencji Science: Polish Perspective - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Konferencja Science: Polish Perspectives dedykowana polskim naukowcom pracującym za granicą odbywa się regularnie od 2012 roku. Do tej pory organizowana była w Oxfordzie i Cambridge, natomiast od tego roku startuje także berlińska edycja wydarzenia. 12 i 13 października kampus Uniwersytetu Technicznego w Berlinie będzie przestrzenią spotkania polskiej diaspory naukowej. NAWA jest partnerem strategicznym obu tegorocznych konferencji w Berlinie oraz w Oxfordzie (16-17 listopada).

Rodzimi naukowcy pracujący poza Polską wykazują coraz większe zainteresowanie umacnianiem społeczności networkingowej zrzeszającej polski świat akademicki za granicą. Fundację Polonium, organizatora wydarzenia, w 2016 roku założyła grupa młodych, polskich naukowców pracujących i uczących się w Wielkiej Brytanii, a sam pomysł narodził się podczas jednej z konferencji Science: Polish Perspectives.

Uczestnicy SPP w Berlinie będą mieli okazję wysłuchać wielu interesujących wykładów prezentowanych przez grono młodych naukowców oraz wziąć udział w warsztatach. Jedno z otwierających konferencję wystąpień poprowadzi dr Zofia Sawicka, Zastępca Dyrektora NAWA. W trakcie prezentacji zatytułowanej What are the latest News in Internationalisation of Polish science and higher education? dr Sawicka opowie m.in. o programach NAWA oraz roli Agencji w umiędzynarodowieniu nauki w Polsce. W godzinach popołudniowych nasi przedstawiciele - Agnieszka Stefaniak-Hrycko i Paweł Kurzyński z Pionu Programów dla Naukowców oraz Piotr Kępski z Pionu Programów dla Instytucji - poprowadzą warsztat Grants you are invited to! Workshop on the NAWA grants application process, w trakcie którego zagłębią się z uczestnikami w niuanse i najtrudniejsze etapy składania wniosków aplikacyjnych o granty i zdradzą jakie aplikacje mają największe szanse. W trakcie całego wydarzenia NAWA będzie reprezentowana na stoisku promocyjnym, gdzie nasi pracownicy będą udzielać zainteresowanym doktorantom i naukowcom informacji.

Zapraszamy na stronę konferencji oraz do śledzenia wydarzenia w social media.

Udostępnij