Harvard zaprasza! Wyniki naboru w Programie im. prof. Franciszka Walczaka - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Siedemnastu polskich lekarzy i naukowców wyjedzie na staże do najlepszych ośrodków medycznych w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) rozstrzygnęła drugą edycję Programu im. prof. Franciszka Walczaka. Polscy naukowcy i lekarze wyjadą na staże do takich ośrodków medycznych, jak Harvard Medical School, Memorial Sloan Kettering Cancer Center czy National Cancer Institute - National Institutes of Health.

Staże trwać będą od 3 do 6 miesięcy. W trakcie pobytu w Stanach Zjednoczonych Ameryki stypendyści Programu im. Walczaka będą brali udział w realizowaniu projektów naukowych, a także będą mogli przyjrzeć się codziennej pracy tamtejszych specjalistów podczas np. diagnozowania pacjentów czy przeprowadzania zabiegów terapeutycznych.

W drugiej edycji programu o stypendium na wyjazd mogli starać się lekarze i naukowcy z obszarów: kardiologii, onkologii, alergologii, chorób zakaźnych, a także z dodanych w tym naborze obszarów:  kardiochirurgii, diabetologii oraz psychiatrii.

Wśród 17 przyznanych stypendiów stażowych najwięcej jest z obszaru onkologii (12), po dwa staże odbędą się z kardiologii i psychiatrii, jeden z diabetologii. Naukowcy i lekarze, którzy zdobyli stypendium, pochodzą z uczelni medycznych i innych jednostek naukowych w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Rzeszowie, Wrocławiu, Warszawie, Zielonej Górze.

Łączna kwota finansowania stypendiów stażowych w drugiej edycji wynosi 1 190 000 zł.

W pierwszej edycji programu także przyznano 17 stypendiów. Stypendyści doceniają możliwość przyjrzenia się pracy naukowców i lekarzy za granicą. - Wyjazd do University of California, Los Angeles dał mi możliwość realizacji konkretnego projektu badawczego oraz zdobycia unikalnego doświadczenia klinicznego, a także pozwolił nawiązać długofalową współpracę z wiodącym na świecie ośrodkiem zajmującym się obrazowaniem w kardiologii – mówił o swoim stażu dr Mateusz Hołda z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, laureat pierwszej edycji Programu im. prof. Walczaka.

Program im. prof. Franciszka Walczaka jest realizowany wraz z Ministerstwem Zdrowia.

Lista laureatów drugiej edycji Programu im. prof. Franciszka Walczaka

Udostępnij