How to attract American students to Polish universities tematem ostatniego spotkania Direct to Internationalization - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W minionym tygodniu NAWA wraz z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta miała przyjemność gościć w Warszawie ponad 100 przedstawicieli polskich uczelni oraz instytutów naukowych podczas IV wydarzenia z cyklu „Direct to Internationalization”. Tym razem zastanawialiśmy się wspólnie nad pytaniem How to attract American students to Polish universities? Była to wyjątkowa okazja, by poruszyć taką tematykę – w tym roku Komisja Fulbrighta obchodzi swoje 60-lecie.

"Direct to Internationalization" otworzyliśmy już w dzień poprzedzający szkolenia uroczystym spotkaniem 7 marca popołudniu. Gości powitała m.in. Amabasador USA w Polsce Georgette Mosbacher oraz Podsekretarz Stanu w MNiSW Sebastian Skuza. Wieczór uświetnił także wykład prof. Juanita Villena-Alvarez z University of South Carolina Beaufort oraz występ USAFE Band - the United States Air Forces Band. Drugi dzień wydarzenia poświęcony był już tradycyjnie wykładom i dyskusjom otwartym oraz szkoleniom w grupach warsztatowych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać m.in. prof. Marka Konarzewskiego, członka Rady NAWA i Grażyny Żebrowskiej z Ambasady Polskiej w Waszyngtonie w panelu na temat polsko-amerykańskiej współpracy naukowej oraz Dyrektora NAWA Łukasza Wojdygi i Dyrektora Fulbright Polska Justyny Janiszewskiej w dyskusji na temat amerykańskich studentów i naukowców w Polsce.

Zagraniczni goście marcowej konferencji - prof. Juanita Villena-Alvarez oraz dr Christopher Medalis z Nowego Jorku przygotowali dla gości interesujące i pełne inspiracji panele na temat case studies z regionu Europy Centralnej oraz promocji polskich programów akademickich wśród amerykańskich studentów.

Wydarzenie zamknęliśmy warsztatami tematycznymi w grupach: Enrolling to full course of studies – case of medical schools, Partner university student exchanges for a semester or short-term oraz Summer schools and internships. Przez cały dzień uczestnicy mogli także pozyskać informacje dotyczące programów NAWA oraz Fulbrighta przy specjalnie przeznaczonych do tego stoiskach promocyjnych obu instytucji. Pełna relacja fotograficzna z wydarzenia już niebawem na naszym profilu Flickr.

 

IMG 2533

 

IMG 2495

 

IMGP2381

 

Udostępnij