I etapu konkursu „Mój doktorat w 180s” rozstrzygnięty - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 Znamy już rezultaty I etapu konkursu  „Mój doktorat w 180s”. Jury obradowało 22 marca.

„Mój doktorat w 180s” to konkurs popularyzujący jednocześnie naukę i frankofonię. Mogą w nim być reprezentowane wszystkie dyscypliny. Doktorantki i doktoranci przedstawiają temat swojej dysertacji w języku francuskim szerokiej publiczności. Wydarzenie wpisuje się w Tydzień Frankofonii i języka francuskiego, organizowany co roku w marcu.

Piąta edycja wyborów krajowych jest współorganizowana przez Ośrodek Kultury Francuskiej Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie „Plejada” i Instytut Francuski.

W tym roku 10 osób uczestniczyło w zawodach mówców, zajmujących się nauką. Laureatka pierwszej nagrody p. Paulina Daniluk z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku wygrała miesięczny pobyt naukowy we Francji, ufundowany przez Instytut Francuski. Tematem pracy były: „Nowe metody angiografii fluorescencyjnej w chirurgii jelita grubego”.

Druga nagroda przypadła p. Rim Ibrahim z Instytutu Genetyki w Poznaniu. Temat pracy jest związany badaniami genetycznymi mężczyzn w kierunku niepłodności. Nagrodę w wysokości 200 Euro ufundowała Polska Akademia Nauk.

Trzecią Nagrodę w wysokości 300 Euro i butelkę szampana od grupy Mazars odbierze p. Magdalena Chowaniec za wystąpienie na temat rewitalizacji zagrożonych języków.

Nagrodę publiczności ufundowaną prze Instytut Francuski otrzyma p. Beatriz Hernàndez Suàrez z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Nagrania z wystąpieniami można obejrzeć pod linkiem: https://okf.uw.edu.pl/fr/mt180-2023-resultats-de-la-selection-polonaise/

W kolejnym etapie konkursu: dla krajów Europy Środkowej nagrodę ufunduje NAWA. Przesłuchania z udziałem uczestników „na żywo” odbędą się 8 czerwca na Uniwersytecie Karola w Pradze.

Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki !

Udostępnij